Bilgi

Facebookta Birinin Profiline Baktığını Nasıl Anlarsın?


Bu yazımızda Facebook Profilime Kim Bakmış? Facebookta Birinin Profiline Baktığını Nasıl Anlarsın? Facebook Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim? Facebook Arkadaşım Olmayıp Profilime Bakanlar? Facebook’ta Arkadaşım Olmayan Birinin Profilime Baktığını Nasıl Anlarım? Sorularına cevap vereceğiz!

Facebook yaklaşık 2 milyar kullanıcı bulunan ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu. Bu platformun temel amacı başka insanlarla iletişim kurmak ve bilgi alışverişinde bulunmak. Hayranı olduğunuz, takip ettiğiniz veya iletişim kurmak istediğiniz birisinin sayfasına, grubuna veya profilini sayfanıza ekleyerek  hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Kısaca fecbook’un kullanım amacı bu.

Ancak bir çok kişi kendi profiline kimlerin baktığını merak ediyor. Bunun için bir çok web sitesinde çeşitli uygulamalardan, programlardan, yöntemlerden bahsedilmiş. Arkadaşlar –emin olun- böyle bir program, uygulama, yöntem yok. Şu anda ve geçmişte facebookta birinin profilinize bakıp bakmadığını anlamanız –kesinlikle- mümkün değil.

Bu program, uygulama ve yöntemler daha çok sizin şifrelerinizi veya bilgilerinizi çalmak maksadıyla hazırlanmış şeyler. Bu türden yöntemlere itibar etmemeniz kişisel bilgilerinizin güvenliği için daha iyi.

Nerden biliyorsun diye soranlar çıkabilir?

Arkadaşlar Trend Mikro diye Japonya merkezli bir bilgisayar yazılımı şirketi bununla ilgili son cümleyi söyledi diyebilirim. Açıklamalarında “bu tür uygulamaların, programların kesinlikle bilgisayarınıza veya telefonlarınıza yüklenmemesi gerektiğini ve bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğini” söylüyorlar. Aslında bu tarz uygulamalarda profilinize bakmış olanlar kısmında gördüğünüz kişilere ait bilgilerin hiçbirinin gerçekliği yok. Tamamen uydurma diyebilirim. Bu yüzden  profilime kim bakmış yada profiline bakanı gör gibi uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca buradan bir facebook yetkilisinin bu konuda sorulmuş soruya yanıtını bulabilirsiniz.

Bu arada siz başka yerde bulmadan şu saçmalığıda yazayım aşağıya. Bir saçmalığa göre;

Facebook profilinize bakanları öğrenmek için; kendi profilinize girip sağ tıklayın ve sayfa kaynağını görüntüleye basın açılan yerde Ctrl+F veya F3 tuşlarına basın ve gelen arama kısmına –Initialchatfriendslist– (çizgi olmadan) yazın ve çıkan IP adreslerinden birini kopyalayın (Mesela: IP Adresi 222222222222-2) ve -2 olmadan tarayıcıya https://www.facebook.com/222222222222 şeklinde yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Çıkan profil sizin profilinize bakan kişidir. İlk sıradaki İp adresi en çok bakandır.

Hemen deniyorsunuz değil mi? 

Yahu yalan yalan yok öyle bir şey :)) Ordaki numaralar IP değil zaten profil URL Numaraları ve tüm arkadaş listeniz orda zaten.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı