Bilgi

Gizli Numara Engelleme | Özel Numara Kapatma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve PTT Cell gibi GSM hatlarda “Gizli Numara Engelleme | Özel Numara Kapatma” nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İşlemlerimiz oldukça basit. Aşağıda gösterdiğim birkaç adımda telefonunuzdan özel numara engelleme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu işlem tüm telefon modelleri için geçerlidir.

 Operatör | GSM Gizli Numara Engelleme Gizli Numara Engeli Kaldırma
Turkcell Gizli Arama Engelleme Arama Kısmına | *253# Arama Kısmına | *253#
Turk Telekom Gizli Arama Engelleme Arama Kısmına | *253# Arama Kısmına | *253#
Vodafone Gizli Arama Engelleme GIZLI KAPAT Yaz 7046 Gönder GIZLI AC Yaz 7046 Gönder
PTT Cell Gizli Arama Engelleme Arama Kısmına | *253# Arama Kısmına | *253#

Turkcell Gizli Arama (Özel Numara) Engelleme

Turkcell hattınızda özel numaraları engellemek için (Gizli Numaradan Arama Kısıtlama) telefonunuzun arama bölümüne gelerek *253# tuşlayıp arama yapmanız yeterlidir. Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir. Gizli Numaradan Arama Kısıtlama Servisi sayesinde, gizli numaradan sizi arayanlar “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” anonsunu duyarlar.

Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek için tekrar *253# yazarak arama yapmanız yeterlidir.

Turk Telekom Gizli Arama (Özel Numara) Engelleme

Turk Telekom hattınızda özel numaraları engellemek için (Gizli Numaradan Arama Kısıtlama) telefonunuzun arama bölümüne gelerek *253# tuşlayıp arama yapmanız yeterlidir.  Servisi aktive etmeniz durumunda gizli numaralardan gelen aramalar size yönlendirilmeyecektir. Gizli numara ile arayan kişiye sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi verilecektir. Servis kullanımı ücretsizdir.

Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek için tekrar *253# yazarak arama yapmanız yeterlidir.

PTT Cell Gizli Arama (Özel Numara) Engelleme

Sizi gizli numaradan arayanları kolayca engelleyebilirsiniz. PTT Cell hattınızda özel numaraları engellemek için (Gizli Numaradan Arama Kısıtlama) telefonunuzun arama bölümüne gelerek *253# tuşlayıp arama yapmanız yeterlidir.  Servisi aktive etmeniz durumunda gizli numaralardan gelen aramalar size yönlendirilmeyecektir. Gizli numara ile arayan kişiye, sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi verilecektir.

Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek için tekrar *253# yazarak arama yapmanız yeterlidir.

Vodafone Gizli Arama (Özel Numara) Engelleme

Vodafone’da, özel numaralardan sizi arayanların ulaşamaması için gerekli hizmeti (Gizli Numaraya Kapalı Servisi) ücretsiz sağlıyor. Özel numaralardan gelen çağrıları Vodafone’da engellemek için gerekli başvuruyu Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Biz size en kolay başvuru yöntemi olan SMS’i anlatacağız.

Vodafone’da, gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz

Vodafone’da, gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya mesaj yollayabilirsiniz veya 7046’yı arayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı