Bilgi

Facebookta Sizi Engelleyen veya Mesaj İsteği Kapalı Olan Birine Mesaj Atmak


Herkese Merhaba! Bu yazımızda facebookta sizi engelleyen veya mesaj isteği kapalı olan birine nasıl mesaj gönderebileceğiniz konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Anlatacağım yöntemde herhangi bir program eklenti kullanmadan mesaj gönderebileceksiniz. Tabi konuyu en baştan kısa ve öz bir şekilde anlatacağım.

Diyelim ki “Maykıl” isimli arkadaşımız sizi facebookta engellemiş veya mesaj isteği kapalı. Tabi sizin de “gardaş beni niye engelledin?” şeklinde ki bi sorunuz olacak. Ama mesaj gönderemiyorsunuz.

1- Öncelikle “Maykıl” isimli arkadaşın URL Adresini almak için aşağıdaki adımları izliyoruz. Facebook profil sayfanızdan Ayarlar sekmesine geliyoruz.

2- Ayarlar sekmesinden sonra ENGELLEME kısmına gelin ve Maykıl arkadaşın adını soyadını yazın. Engelleye basın!

3- Açılan pencerede sizi engellemiş olan veya mesaj isteği kapalı olan arkadaşın adının üzerine gelip sağ klikliyoruz açılan pencereden BAĞLANTI ADRESİNİ KOPYALA diyoruz.

4- URL’sini tarayıcıya yapıştırın ve sağdan soru işareti olan kısma kadar silin. (Soru işareti dahil)

Diyelim ki bağlantı adresi şu şekilde URL: https://www.facebook.com/maykilgardas?fref=pb&hc_location=profile_browser tarayıcıya aşağıdaki gibi soru işareti olan kısım dahil silin.

Böyle olacak: https://www.facebook.com/maykilgardas

Bu işlem tamamsa / işaretinin başladığı yere messages/ yazın ve enter yapın! Şu şekilde https://www.facebook.com/messages/maykilgardas yazıp enter yapın! Vee artık mesaj gönderebilirsiniz :)) Kolay gelsin….

3 Yorum

3 Yorum

 1. adem

  31 Mayıs 2017 at 14:32

  slm söylendiği şekilde yapıyorum ama hala ulaşılmıyor

 2. cem sertd

  6 Aralık 2019 at 08:24

  bendemire aynisini yaptim bende ulasamadim

 3. hasan deniz

  11 Haziran 2020 at 16:03

  ulaşılmıyor. önce kendiniz deneseydinizde sonra bize yazsaydınız

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı