Bilgi

Format Sonrası Silinen Dosyaları Kurtarma | Kesin Bilgi


Bilgisayarınıza veya herhangi bir SD Karta, USB Belleğe yada Taşınabilir Harddiske format attınız. Yani biçimlendirdiniz. İçerisinde bilgileriniz vardı ve kurtarmak istiyorsunuz. Bir çok yerde saçma sapan programlar kurtarma yoluna gidilmiş, anlatımlar yapılmış.

Bakın bu konuda net yazacağım. Bir SD Kart, USB Bellek yada Taşınabilir Harddiskten bilgileri düze bir şekilde silerseniz. Bu bilgileri RECUVA yada benzer programlarla zahmetsiz hemen kurtarabilirsiniz. Yani hiçbir sıkıntı yok. Ancak bunun için SD Kart, USB Bellek yada Taşınabilir Harddiske herhangi bir şey yüklememiş, biçimlendirmemiş (fortmat atmamış) olmanız gerekiyor. Eğer format attıysanız ve durum acilse kesinlikle bu konuda iş yapan firmalara gitmeniz gerekiyor. Bu konuda bir yazı yazmıştım. Buradan bakabilirsiniz.

Eğer bu saydığım hafıza ürünleri format attıysanız veya biçimlendiyseniz bu bilgilerinizin getirilmesi çok zor. Getirilse bile yarım yamalak veya eksik gelecektir. Aslında geri getirme programları geçmişe dair ne var ne yok geri getirdiği için binlerce veri önünüze dökülüyor. Tabi ayıklayabilirseniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı