Bilgi

Silinen Dosyaları Geri Getirmek (Veri Kurtarma)


Herkese Merhaba, Eğer bilgileriniz harddiskten veya usb bellekten yalnışlıkla silindiyse hemen panik yapmanıza hiç gerek yok. Birincisi kendiniz kurtarmayı deneyin ikincisi eğer çok önemli ise bu işi yapan firmalara cüzi bir miktar karşılığında kurtarmalarını talep edin.

Öncelikle harddiskten, usb bellekten veya SD karttan hiç bir bilginin silinmediğini hatırlatmak isterim. Bilgileri bir defter gibi düşünün. Her sildiğinizde yada silindiğinde yeni bir sayfanın üzerine yazıldığını düşünün. İşte bu nedenle hiç bir bilgi harddiskten silinmez.

Ancak burada önemli olan şey şudur. Bilgileriniz silindiği anda harddisk veya usb’yi biçimlendirmeye çalışmayın. Yada yeni veriler yüklemeyin ve kaydetmeyin!. Yoksa bilgileriniz kurtarma yığınında kaybolabilir.

Çünkü kurtarma programları bilgileri kurtarmaya çalışırken gelmiş-geçmiş bütün bilgileri önünüze getirir. Bazen gelen bilgiler hiçte sağlam gelmez. Bu nedenle bu harddisk veya usb bellek üzerinde mümkün olduğunca az çalışın.

Eğer bilgiler SD kart veya USB Bellekten silindiyse bu hafıza cihazlarını bilgisayarınıza takıp RECUVA denen programla kurtarabilirsiniz. Kullanım ve kurulumu oldukça basit. Hatta buradan bakarak nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer kurtaramadıysanız veya gerçekten kurtarmanız gerekiyorsa aşağıdaki linklerden destek alabilirsiniz.

https://www.goldverikurtarma.com

Adres: ELPA Rezidans Çobançeşme Mah. Kalender Sok. No: 7 Kat: 4 Daire : 5
Yenibosna / Bahçelievler – İSTANBUL

TELEFON:   (0 212) 503 15 35 FAKS: (0 212) 503 15 37

http://www.arkadasbilgisayar.com/

Adres: Dereboyu Caddesi Mevlut Cavus Pasaji No : 18/10 Mecidiyeköy / ISTANBUL

TEL: +90 (212) 211 92 93 TEL: +90 (212) 217 32 02 GSM: +90 (535) 211 92 93

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı