Bilgi

GearBest Kargo Kaç Günde Gelir?


Bu yazımızda sizlere GearBest web sitesinden verdiğiniz bir sparişinizin –kendi deneyimlerime dayaranak- kaç günde geleceği konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

GearBest bildiğiniz veya –henüz öğrendiğiniz üzere- “Çin” kökenli bir e-ticaret platformudur. Bu platformda (web sitesinde) daha uygun fiyata cep telefonları, elektronik aletler, oyuncaklar, spor malzemeleri, ev aletleri ve giyime varan bir çok ürünü online bir şekilde satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız herhangi bir ürün Amerika, Çin ve Hong Kong’ta bulunan depolarından kargoya verilir. Gönderilen ürünler doğrudan GearBest tarafından kargolandığından dolayı başka bir üretici ile muhattap olmazsınız.

Satın aldığınız herhangi bir üründe taşıma/nakliye sırasında veya önceden bir problem olması durumunda destek talebinde bulunmanız durumunda en kısa sürede çözüldüğünü söyleyebilirim.

Eğer Çin’e ait herhangi bir web sitesinden ürün sparişi verirseniz ürününüz tahminen 15-30 gün içerisinde elinize ulaşıyor.

Ben GearBest üzerinden “Bluedio T4S Gürültü Önleyici Bluetooth Kulaklık” sparişi verdim. Ürün bana 14 gün içerisinde MNG Kargo ile ulaştırıldı. Ürün Çin’in Shenzhen kentinden Hong Kong’ta kargo uçağına verilmesi 7 gün sürdü. Ürün İstanbul’a ulaştıktan 7 gün içerisinde ise bana ulaştırıldı. Eğer İstanbul, Ankara, İzmir gibi bir kentte oturuyorsanız bu sürenin daha da kısalabileceğini söyleyeyim.

Ayrıca PTT Kargo ile ürünlerinizin gönderimi söz konusu olabilir.

Ürüne ait kargo takibini mailime gelen http://tms.alljoylogistics.com/default/index/track adresinden takip ettim. Buraya gittiğinizde yazılabilir kısma “Nakliye Numarasını” girip “Query” dediğinizde ürün nakliye durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.  Aslında bana gelen ürün 215 TL değerinde yani 53 Dolar değerindeydi. Nedense herhangi bir gümrük sorunu yaşamadım. Sanırım “Gümrük Vergilendirme” sorununu kendileri çözüyor.

Gerek mailinize gelen kargo takip linkleri ile gerekse https://tr.gearbest.com sitesinin arayüzünde kargonuzun takibini yapmanız mümkün.

Herhangi bir spariş verdiğinizde ürün kargolama seçeneği olarak Takipli, Takipsiz, Öncelikli ve Hızlandırılmış Kargo seçeneklerini seçebiliyorsunuz. Burada öncelikli kargo seçeneği ücretsiz oluyor ve çoğu ürünlerde 8-10 gün içerisinde kargonun size ulaştırılacağı bilgisi veriliyor. Satın alacağınız üründe 45 gün içerisinde iade ve 365 gün boyunca ücretsiz onarım garantisi veriliyor. Tabi şahsen ben bunları denemedim. Dilerseniz “Fabrikadan Halka Direkt Satış” seçeneğini seçerek fabrikadan gönderim sağlayabilirsiniz.

 • Takipsiz Kargo: Post NL- Takipsiz (Ücretli)
 • Takip Kargo: Post NL- Takipli veya Belçika Takipli Kargo (Ücretli)
 • Öncelikli Kargo: Türkiye Hızlı Kargo (Ücretsiz) veya Aramex Hızlı Kargo (Ücretli)
 • Hızlandırılmış Kargo: EMS Express, DHL veya EMS Kargo Seçeneği (Ücretli)

3 Yorum

3 Yorum

 1. Adil Türkoğlu

  26 Kasım 2018 at 12:28

  yaklaşık 80 gün önce SQ19 mini arac kamerası aldım.27 eylül de Türkiye ye girdigi belirtilmesine ragmen elime ulaşmadı siteye yazdım ptt şubelerini kontrol ettim .ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler

  • Cüneyt Çağala

   27 Kasım 2018 at 14:49

   ben bir kontrol edeyim. bunun için kargo vs. bilgilerini yazabilir misin.

 2. yiğit

  28 Aralık 2018 at 16:05

  ben dün bir rc araç siparişi verdim bunun bana gelişi kaç gün sürer ankaradayım

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı