Nasıl Yapılır?

Google Chrome Yükleme Hatası (Çözüldü)


Bu yazımızda sizlere “Google Chrome Yükleme Hatası” sorunu yaşayanlar için çözüm yolu göstermeye çalışacağım. Daha önce bu hata nedeniyle çevrimdışı (offline) İngilizce paketini yüklemek zorunda kalmıştım. Hatta burada bulunan linkte bu hatayı yaşayanlar için çevrimdışı/offline paketini (İngilizce dilinde oluyor, Türkçe dil paketi yok maalesef) yükleme tavsiyesinde bulunmuştum.

Bu hata daha çok Google Chrome’u silip/kaldırıp tekrar yükleyince ortaya çıkıyor. Yükleme yapamayınca haliyle bir çok kişi Mozilla, Opera, Safari, İnternet Explorer gibi tarayıcıları kullamayı seçiyor.

Bu yazıda ise bu sorunu tamamen çözecek bir yol göstermeye çalışacağım.

1- Şimdi öncelikle farenin görev çubuğu üzerinde iken sağ klikleyip Görev Yöneticisini Başlat diyoruz.

2- Açılan pencereden “İşlemler” kısmına geliyoruz ve “Yansıma Adı” yazan yeri klikleyerek işlemleri alfabetik sıraya getiroyuruz.

3- Sıralama yapıldığında eğer aşağıdaki gibi “chrome.exe” yazan yerler varsa hepsinin üzerine tek tek gelip “İşlemi Sonlandır” diyoruz. (chrome.exe yoksa sorun yok)

4- Ardından “Hizmetler” kısmına gelip gupdate ve gupdatem adlı hizmetlerin üzerinde sağ klikleyip HİZMETİ DURDUR diyoruz. Ve bu sayfayı kapatıyoruz.

5- Windows ile R tuşuna birden basıp açılan pencereye CMD yazıp ENTER yaptığınızda Users yazan yerin karşısındaki isim bilgisayar kullanıcı adınız oluyor. Mesela benim bilgisayar kullanıcı adım: bir.

6- Bu aşamada masastünden bilgisayarınızın içine girerek tarayıcıya şunu yazın: C:\Users\bilgisayarkullanıcıadınız\AppData\Local\ yazın ve Enter yapın. Karşınıza çıkan Google klasörünü silin.

7- Şimdi ise C:\Program Files (x86) kısmına gelin ve Google‘yi bulup silin. Eğer silinmeyen klasörler çıkarsa tek tek silebildiğiniz bütün klasörlerin içindeki her şeyi silin. 

8- Olduya bi hala silinemeyenler vs. kaldı Unlocker programını BURADAN indirin ve bu basit programı kullanarak aşağıdaki gibi tamamen silin.

8- Son olarak Google‘yi ne kadar silebildiniz bilmiyorum. (Ben bi kaç klasörü silememiştim.)  Burada (tıkla) bulunan linkten kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın. Google Chrome’u kısa süre içerisinde kurulacaktır. Lütfen olumlu veya olumsuz yorum bırrakmayı unutmayın. Çünkü bir çok kişi bu yorumlara bakarak Google Chrome’u yüklemeyi deneyecektir.

Selametle.

11 Yorum

11 Yorum

 1. ali

  3 Şubat 2018 at 12:57

  Olmadı kardeş. her şeyi yaptım

 2. baris

  13 Ocak 2019 at 23:17

  allah yardımcınız olsun oldu vallahi işe yarıyyo bir bir uyguladım allah razı olsun mübarek

 3. Arranger

  15 Şubat 2019 at 23:29

  Tesekkur ederim hocam bu yöntemle yüklendi..

 4. pınar

  14 Nisan 2019 at 16:22

  Cidden süper. Çok iyi anlatmışsınız, hemen halloldu sorunum. Çok teşekkürler !

 5. gamze

  6 Mayıs 2019 at 17:51

  işe yaradı teşekkürler

 6. saitcan

  15 Haziran 2019 at 10:41

  allah sizden razı olsun teşekkür ederim

 7. Barjin

  9 Temmuz 2019 at 16:06

  merhaba eğer benim gibi users klasöründe app data dosyasını arayan olursa aramasın arama kısmına adamın söylediği gibi yazın
  söylediği herşeyi yaptım oldu çok teşekkürler 🙂 .

 8. Mertcan

  27 Temmuz 2019 at 11:51

  Allah sizden razı olsun oldu çok sağolun

 9. ahmet

  27 Kasım 2019 at 15:18

  teşekkürler çalışmanıza

 10. Ozon

  25 Mayıs 2020 at 20:35

  Teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Çalışmanızla programı yeniden
  kurmam çok kolay oldu.
  Hayatınızda ve işlerinizde başarılar dilerim.

 11. Seez

  16 Haziran 2020 at 00:05

  Sen var ya adamsın sağolasın sayende kurdum

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top