Nasıl Yapılır?

Google Chrome Yükleme Hatası (Çözüldü)


Bu yazımızda sizlere “Google Chrome Yükleme Hatası” sorunu yaşayanlar için çözüm yolu göstermeye çalışacağım. Daha önce bu hata nedeniyle çevrimdışı (offline) İngilizce paketini yüklemek zorunda kalmıştım. Hatta burada bulunan linkte bu hatayı yaşayanlar için çevrimdışı/offline paketini (İngilizce dilinde oluyor, Türkçe dil paketi yok maalesef) yükleme tavsiyesinde bulunmuştum.

Bu hata daha çok Google Chrome’u silip/kaldırıp tekrar yükleyince ortaya çıkıyor. Yükleme yapamayınca haliyle bir çok kişi Mozilla, Opera, Safari, İnternet Explorer gibi tarayıcıları kullamayı seçiyor.

Bu yazıda ise bu sorunu tamamen çözecek bir yol göstermeye çalışacağım.

1- Şimdi öncelikle farenin görev çubuğu üzerinde iken sağ klikleyip Görev Yöneticisini Başlat diyoruz.

2- Açılan pencereden “İşlemler” kısmına geliyoruz ve “Yansıma Adı” yazan yeri klikleyerek işlemleri alfabetik sıraya getiroyuruz.

3- Sıralama yapıldığında eğer aşağıdaki gibi “chrome.exe” yazan yerler varsa hepsinin üzerine tek tek gelip “İşlemi Sonlandır” diyoruz. (chrome.exe yoksa sorun yok)

4- Ardından “Hizmetler” kısmına gelip gupdate ve gupdatem adlı hizmetlerin üzerinde sağ klikleyip HİZMETİ DURDUR diyoruz. Ve bu sayfayı kapatıyoruz.

5- Windows ile R tuşuna birden basıp açılan pencereye CMD yazıp ENTER yaptığınızda Users yazan yerin karşısındaki isim bilgisayar kullanıcı adınız oluyor. Mesela benim bilgisayar kullanıcı adım: bir.

6- Bu aşamada masastünden bilgisayarınızın içine girerek tarayıcıya şunu yazın: C:\Users\bilgisayarkullanıcıadınız\AppData\Local\ yazın ve Enter yapın. Karşınıza çıkan Google klasörünü silin.

7- Şimdi ise C:\Program Files (x86) kısmına gelin ve Google‘yi bulup silin. Eğer silinmeyen klasörler çıkarsa tek tek silebildiğiniz bütün klasörlerin içindeki her şeyi silin. 

8- Olduya bi hala silinemeyenler vs. kaldı Unlocker programını BURADAN indirin ve bu basit programı kullanarak aşağıdaki gibi tamamen silin.

8- Son olarak Google‘yi ne kadar silebildiniz bilmiyorum. (Ben bi kaç klasörü silememiştim.)  Burada (tıkla) bulunan linkten kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın. Google Chrome’u kısa süre içerisinde kurulacaktır. Lütfen olumlu veya olumsuz yorum bırrakmayı unutmayın. Çünkü bir çok kişi bu yorumlara bakarak Google Chrome’u yüklemeyi deneyecektir.

Selametle.

12 Yorum

12 Yorum

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top