Bilgi

Google Chrome’da Gizli Sekme Nasıl Açılır?


Google Chrome kullanıcılarının en çok merak ettiği konu özellikle girdiği web sitelerin gizli kalması. Yani internette gezinirken dolaştığı web sitelerinin bilgisayardan otomatik temizlenmesi ve hiç kimsenin bunu farkedememesi. İşte bu durumda Google Chrome Gizli Sekme dediğimiz olay devreye giriyor.

Siz oldukça basit bir hareketle açtığınız Google Gizli Sekme sayfasında özgürce internette sörf yaparken sayfayı kapattığınız anda girdiğiniz tüm sayfalar, web sitenizin geçmişi v.s buhar olup uçuyor. Böylece hiç kimse hangi sayfayı ziyaret ettiğinizi bilgisayarınızdan göremiyor. Yani web geçmişiniz otomatikman tamamen siliniyor. Hatta siz kalktıktan sonra yerinize oturan biri normal bir şekilde interneti kullanmaya devam ediyor. Sizin gizli bir sayfa v.s açtığınız hiçbir şekilde farkedemez. Yeterki siz çıktığınızda sayfanın en üstündeki çarpı kısmına basın yani sayfayı kapatın. Google gizli sekmeyi kapattıktan sonra tekrar sayfa açmanız halinde gizli sayfadan devam etmiyor.

Şimdi sizlere Google Chrome’da Gizli Sekme Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vereyim…

1- YOL: CTRL+SHİFT+N Tuşlarına aynı anda basmak. Bunu yaptığınız anda sol üstte casus adam logolu bir sayfa açılacak. İşte bu sayfada gezindiğiniz hiçbir şey kaydedilmiyor. Gizli sekme tam olarak bu kapattığınız anda herşey silinir.

google gizli sekme açma

ctrl+shift+n gizli sekme

2- YOL: Diğer bir yol ise Google Chrome Tarayıcınızın sağ-üst tarafında ki adam ikonuna basmak ve orada açılan küçük pencereden Gizli Moda Geç demek. Bunu yaptığınızda üstteki fotoğrafta gördüğünüz gizli sekme açılacaktır.

google gizli mod

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı