Bilgi

Huawei’nin İlk Akıllı İnsansız Mağazası Açıldı


Huawei, 1 Ocak tarihinde Wuhan‘da resmi olarak ilk insansız akıllı yetkili mağazasını açtı. Burada, 7/24 akıllı robotik kol ile kendi kendine alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. Akıllı satış alanı 24 saat açık olan mağazada bütün işlemler robotik bir kol tarafından gerçekleştiriliyor. Mağazanın önünde, alıcıların satın almak istedikleri ürünleri seçebilecekleri bir dokunmatik ekran var ve teslimat bir robot tarafından yapılıyor. Mağaza fütüristik bir konsepte sahip ve şimdi sadece bir tane bulunuyor. Mağaza sürekli açık kalacak ve şu anda sadece hafif ve küçük aletler, aksesuarlar ve akıllı telefonlar satılıyor. Mağaza henüz akıllı TV’ler gibi ağır elektronik cihazları teslim etmeye başlamadı. Perakende mağaza, akıllı envanter yönetimi, akıllı zamanlama ve akıllı depolama gibi otomatik sistemler ile donatılmıştır.

Huawei‘den sorumlu ilgili kişi, “Huawei’nin tüketici işinin temel stratejisinin her zaman tüm senaryolarda akıllı yaşam deneyimi olduğunu ve tüketicilerin giyim, gıda, konut ve ulaşımının tüm sahnesinde akıllı yaşam çözümleri sunacağını” söyledi.

İş modellerinde yenilik elde etmek için bulut bilişim, büyük veri, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi yeni BİT teknolojilerine güvenmek perakende sektörünün fikir birliği haline geldi.

Açıklamada “Perakende sektörü akıllı bir dönüşüm geçiriyor ve perakende sektörünün dijital dönüşümünü hızlandıracak” denildi.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı