Bilgi

Instagram Harf Arama Geçmişini Silme (Kesin Çözüm)


İnstagram’da arama kısmına birilerini bulmak veya aramak için yazdığınız isimler veya başka aramalar için kullandığınız kelimeler, harfler bir sonraki aramada görünür. Bunları aşağıda gösterdiğimiz yöntemle isterseniz basit bir şekilde silebilirsiniz. Arama geçmişinizi silmenin geçici bir etkisi olduğunu ve sildiğiniz aramaları tekrar yapmanız halinde arama geçmişinizde tekrar görünebileceklerini unutmayın.

İnstagram arama geçmişini silmek için uygulamanızdan sağ üst kısımda bulunan yatay üç çizgi simgesine klikleyin ve açılan yan panelde ayarlar seçeneğini seçin.

Ayarlar seçeneğini seçtikten sonra gelen pencereden “Güvenlik” yazan sekmeyi bulun ve burayı klikleyerek açılan pencereden “Arama Geçmişini Sil” diyelim.

Arama geçmişini sil dedikten sonra karşımıza gelen onay penceresine “Evet, eminim” diyoruz ve arama geçmişimiz tamamen silinmiş oluyor.

Arama geçmişini temizlediğimiz halde arama kısmında önerilenler kalmaya devam edecektir. Şimdi bunları silmek için yanındaki çarpı simgesine klikliyoruz. Sildiklerimiz bir daha karşımıza çıkmayacaktır ancak farklı öneriler çıkmaya devam edecektir.

Bazı durumlarda önbelleği silmek isteyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda İnstagram uygulamasının ön belleğindeki verileri tamamen silmiş olacaksınız. Telefonunuzdan; Ayarlar > Uygulamalar > Depolama alanına gidelim.

Depolama alanında “Önebellek” seçeneğinde bulunan sekmenin yanındaki “Ön Belleği Sil” seçeneğini klikleyelim ve ön belleği temizleyelim.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı