Bilgi

İnstagram Hesap Silme (Kapatma) Kalıcı ve Kesin Yol


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “İnstagram Hesap Kapatma, İnstagram Hesap Silme, İnstagram Hesabını Tamamen Silme, İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme” konuları ile ilgili kısa bir şekilde bilgi vereceğim.

Basit bir şekilde “İnstagram Hesabınızı Tamamen Silmek” için altta verdiğim “İnstragram Hesap Silme Linkini” kliklemeniz yeterli. Yalnız bir uyarıda bulunayım. Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Bu yöntemi uyguladığında, fotoğrafların, yorumların, beğenmelerin, arkadaşlıkların ve diğer tüm verilerin kalıcı olarak kaldırılacak ve bir daha kurtarılamayacaktır. Gelecekte başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirsen, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsın. Hesabını dondurmak veya geçici olarak

İnstagram Hesap Silme Linki: (Tıkla)

Hesabını geçici olarak silmek (yani dondurmak için) buradaki yazıya bakabilirsiniz.

Telefondan İnstagram Hesap Silme (Tamamen Kapatma)

Üstte verdiğim linki klikleyin. Açılan pencerede kullanıcı ve şifrenizi yazarak giriş tuşuna basın. Gelen pencerede “Hesabını Neden Siliyorsun?” Sorusuna kendinize göre bir seçenek seçin. Ben “Başka bir şey” dedim.

Son olarak “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına şifreni yazdıktan sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” diyoruz ve gelen uyarıda Tamam dediğimizde, İnstagram hesabımız tamamen silinmiş oluyor.

Bilgisayardan İnstagram Hesap Silme (Tamamen Kapatma)

Bilgisayardan İnstagram hesabını silmek oldukça kolay. Aynı şekilde en üstte verdiğim hesap silme linkini klikleyin. Açılan pencerede “Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna kendinize göre veirilen seçeneklerden bir cevap verip “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına şifreni yazdıktan sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” diyoruz ve gelen uyarıda Tamam dediğimizde, İnstagram hesabımız tamamen silinmiş oluyor.

4 Yorum

4 Yorum

 1. Tansu

  24 Kasım 2018 at 22:15

  Merhaba. Ben eski instagram profillerimi kapatmak istiyorum ama emaillerimi değiştiğim ve unutduğum için yapamıyorum ne yapa bilirim?

 2. Kardes sevdsı

  19 Eylül 2019 at 18:07

  İstegram hesabımı silmek istiyorum

 3. Mehmet eliff

  9 Şubat 2023 at 21:04

  Hesabımı kapatmak istiyorum giriş yapamadığım için

  • wq_zeyno76

   19 Ağustos 2023 at 21:16

   Bir hesabım var onu kapatmak istiyoruum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı