Bilgi

İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki – 2021 | Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Telefondan Kalıcı veya Geçici Silme Linkleri!


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “instagram kalıcı hesap silme veya instagram geçici hesap kapatma linkleri” konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim ki instagram hesabınızı kalıcı olarak silme linkini kullandığınızda bir daha instagram hesabınıza erişemezsiniz. Yani daha önceden paylaşmış olduğunuz bütün resim ve videolarınız, yorumlarınız, hikayeleriniz ve yazışmalarınız bir daha geri gelmemek üzere silinmiş olur. Ancak geçici olarak hesap kapatma linkini kullandığınızda dilediğiniz zaman tekrar hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınızı tekrar açmak istediğinizde kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Geçici olarak hesap silme işleminde instagram hesabınız sadece dondurulur. Yani hiçbir şey silinmez, hesabınız sadece geçici olarak kapanmış olur.

Önemli Not: İnstagram hesabınızın şifresini unuttuysanız veya hatırlamıyorsanız buradaki (tıkla) linki kullanabilirsiniz. Eğer instagram hesabınızı kalıcı olarak hesap silmek istiyorsanız hesabınızda bulunan fotoğraf, yorum, hikayeler vs. gibi verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Bunun için hemen buradaki (tıkla) yazımızı okuyabilirsiniz.

İnstagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme Linki

Hemen üstte verdiğimiz kalıcı hesap silme butonu linkinde ben daha sonra kesinlikle bu instagram hesabını kullanmayacağım ve tamamen silmek istiyorum diyenler için. Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak geri dönmemek üzere silinir. Not: Hesap silme işlemini instagram uygulamasından yapamıyorsunuz. Bunun için Google Chrome veya kullandığınız tarayıcı her ne ise onu kullanmak zorundasınız.

Üstte verdiğim instagram kalıcı hesap silme linkini tıklayın. Karşınıza telefonunuzda kullandığınız tarayıcılar çıkacak ben Google Chrome‘u seçtim. Siz herhangi bir tarayıcı seçebilirsiniz. Açılan pencerede kullanıcı ve şifrenizi yazarak giriş butonuna basın. Gelen pencerede “Hesabını Neden Siliyorsun?” sorusuna kendinize göre bir seçenek seçin. Ben “Başka bir şey” dedim. Son olarak “şifreni tekrar gir” kısmına şifreni tekrar yazdıktan sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” diyoruz ve gelen uyarıda “Tamam” dediğimizde, İnstagram hesabımız tamamen silinmiş oluyor.

İnstagram Hesabınızı Geçici Olarak Kapatma Linki

Hemen üstte verdiğimiz geçici hesap silme butonu linki ben daha sonra pişman olup hesabımı kullanamaya devam edebilirim diyenler için. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir. Not: Hesap dondurma işlemini instagram uygulamasından yapamıyorsunuz. Bunun için Google Chrome veya kullandığınız tarayıcı her ne ise onu kullanmak zorundasınız.

Aynı şekilde üstte verdiğim instagram geçici hesap silme (hesap dondurma linkini) tıklayın. Karşınıza telefonunuzda kullandığınız tarayıcılar çıkacak ben Google Chrome‘u seçtim. Siz herhangi bir tarayıcı seçebilirsiniz. Açılan pencereden giriş yaptıktan sonra en altta “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini seçin. Açılan pencerede Hesabını neden kapatıyorsun? Sorusuna kendinizce makul bir cevap verip şifrenizi tekrar giriyorsunuz ve Hesabı Geçici Olarak Kapat diyoruz. Tekrar aktif hale getirmek istersen hesabına yeniden kullanıcı adınla ve şifrenle giriş yapıyorsun ve hesabın otomatik aktif hale geliyor.

Etiketler: instagram hesap silme ve kapatma linki, instagram hesabı nasıl silinir, telefondan kalıcı, geçici silme instagram linkleri, instagram hesap silme, instagram kalıcı hesap silme, instagram hesap dondurma linkleri, instagram hesap silme linki.

2 Yorum

2 Yorum

  1. Ayşe

    23 Mayıs 2021 at 02:14

    instagram hesap silme işlemi çok kolaymış. teşekkür ederim.

  2. Ali

    19 Haziran 2021 at 14:35

    teşekkürler sayenizde instagram hesabımı kalıcı olarak sildim.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı