Bilgi

Instagram Sessiz Alma Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?


Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan Instagram bu kez karşımıza yepyeni bir özellikle ile çıkıyor. 2012 yılında Facebook şirketi Instagram’ı (13 çalışanını ile birlikte) yaklaşık nakit 1 milyar ABD doları karşılığında satın aldıktan sonra kullanıcıların taleplerine ve yeni ar-ge çalışmaları sonucunda ekstra özelliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmayı hedefliyor.

Instagram bu yeni özelliğinde kullanıcıların paylaşımlarını görmek istemedikleri arkadaşlarını takip etmeyi bırakmadan sessize almalarını sağlayan yeni bir özelliği yayınlayacağını duyurdu.

Sessize alma özelliği ile kullanıcılar takipten çıkmıyor sadece paylaşımlarının zaman tünelinde görülmesinin önüne geçiliyor. Böyle kullanıcı rahatsız olduğu kişilerin paylaşımlarını göremeyecek. Bu özellik aktif edildiğinde karşı tarafa herhangi bir bildirim gönderilmeyecek. Bu özelliğin uzun zamandan beri Facebook’ta bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu işlem için sessize almak istenilen kullanıcının profil sayfasına giderek, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ikonun altından “Sessize Al” seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli. Sessize alınan kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımlar haber akışınızda yani zaman tünelinizde görünmeyecek ve onları sessize aldığınıza dair herhangi bir bildirim gönderilmeyecek. Sessize alma işlemininin aynı pencereden “Hikayeler” için de uygulamak mümkün hale geliyor. Ancak kullanıcı sizi etiketlediğinde bir bildirim alacaksınız.

Şu anda bazı kullanıcılar için aktif olan bu özellik kademeli olarak kullanıcılara sunulacak. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm Instagram kullanıcılarının bu özelliği kullanması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı