Bilgi

Vivo Apex Çerçevesiz Ekran Özelliği ile Geliyor!


Gün geçmiyor ki akıllı telefonlar bizi şaşırtmasın. Bu kez karşımıza uzun zamanda bir çok akıllı telefon üreticilerin –adeta çılgınlar gibi- denemeye çalıştığı çerçevesiz ekran özelliğini ülkemizde hiçte tanınmayan bir marka olan Vivo Apex bize inanılmaz bir tasarımla sunuyor.

Sınırları zorlayan bu akılı telefonda ekran oranı %98! gibi inanılmaz bir değerde. Aklınıza hemen bunun kamerası nerde gibi bir soru geleceğine eminim. Hemen söyleyeyim; kamera özelliği telefon uygulamasını açtığınızda cihazın içinden yukarı doğru bir çıkıntı şeklinde (pop-up ön kamera) otomatik olarak karşımıza çıkıyor! Vivo bu modelini Mobile World Congress 2018‘de duyurmuştu.

FIFA World Cup Russia 2018’de reklamlarını bolca göreceğimiz Vivo Apex’in bu modeli şimdiden bir çok kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Ürünün diğer özellikleri hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Hali hazırda şirket telefon özelliği hakkında bir açıklama yapmış değil. Diğer yandan, ekrandan parmak izi okuma özelliği ve çift arka kamera kurulumu telefonda yer alması bekleniyor.

Vivo, çeşitli konsept telefonlar dahil olmak üzere şu ana kadar çok sayıda telefon modeli piyasada bulunuyor. Vivo X1’i 2012 yılında piyasaya sürdü. X1 aynı zamanda Amerikan yarı iletken firması Cirrus Logic tarafından geliştirilen bir Hi-Fi yongasını kullanan ilk Vivo telefonuydu. Vivo bunu 2013’te dünyanın ilk 2K çözünürlüklü ekranlı telefonu olan Xplay3s‘i piyasaya sürdü. Vivo’daki diğer popüler telefonlar arasında X5Pro, X5Max ve Xshot bulunuyor.

Vivo, dünyanın ilk akıllı telefonu olan X21 UD’yi yeni bir cep telefonu parmak izi tarayıcısı olan 2018’de tanıttı. Synaptics tarafından geliştirilen “ClearID” teknolojisini kullandı .

Vivo, 2015 yılının ilk çeyreğinde en iyi 10 akıllı telefon üreticisinin saflarına katılarak% 2,7’lik küresel pazar payına sahip oldu. Çin’in Shenzhen ve Nanjing‘deki araştırma ve geliştirme merkezleri ile şirket Ocak 2016 itibariyle 1.600 Ar-Ge personeli istihdam etmektedir.

1 Yorum

1 Yorum

  1. araeaw

    10 Eylül 2018 at 09:57

    çok iyi

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı