Bilgi

İnstagram’da Takipçi Satın Alma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler


Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından biri olan İnstagram ile takipçi satın alarak hayran kitlenizi arttırmayı düşündüyseniz aşağıda anlatacaklarımı bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. Öncelikle bir kişi çok düşük ücretler ödeyerek 10K, 20K, 30K gibi çok sayıda takipçiye erişmesi mümkün. Ancak bu takipçilerin büyük bir çoğunluğu organik değil. Organik takipçinin bilinen karşılığı, doğal takipçi anlamına geliyor. Bu takipçiler sadece sayı olarak listenizde yer almaz. Gerçek hayatta bireysel olarak bir karşılığı olan gerçek hesaplardır. Sürekli takip eder, beğenir, yorum yaparlar. Kısaca sürekli etkileşim halindedirler. Organik takipçilerin, size sağladığı en büyük avantaj, sizin alanınıza ilgi duyarak hesabınızı takip etmesidir. Ancak organik olmayan takipçiler sadece sayı olarak listenizde yer alır, bunlara kısaca bot takipçiler diyebiliriz ve bunların gerçek hayatta bir karşılığı yoktur. Binlerce takipçiye sahip bir kişinin herhangi bir gönderisini yüz kişi beğendiyse bilin ki bu kişi takipçi satın almıştır.

Popüler olmak ve insanların ilgisini çekmek için yapılan bu takipçi satın alma işlemleri aslında para tuzağından başka bir şey değil. Bu şekilde takipçi satın almak sadece cebinize zarar. Birçok platform organik takipçi adı altında satım işlemleri yapıyor. Maalesef bunların çok çok azı organik takipçi yönlendirmesi yapabiliyor. Bu nedenle eğer aklınızda İnstagram hesabınız için takipçi satın alma düşüncesi varsa bence hemen vazgeçin ve doğal yollardan takipçi kazanmaya bakın. Hatta bu gibi platformlara ödeme yapmadan önce web ortamında rahatlıkla bulabileceğiniz takipçi kasma programlarını deneyebilirsiniz. Bu programları denedikten sonra göreceksiniz ki bu işlem tamamen boş bir uğraş ve kendini kandırmaktan öte bir şey değil. Belki karşınızdakine hava olsun diye “bak benim takipçi sayım 20 bin” diyebilirsiniz ancak paylaştığınız gönderiyi sadece gerçek takipçileriniz beğendiğinde veya yorum yaptığında, beğeni ve yorum sayısı size yetersiz gelecek, paranızın veya emeğinizin boşa gittiğini göreceksiniz. Hatta İnstagram belirli zamanlarda milyonlarca bot hesabı otomatik olarak kapattığında sadece gerçek takipçilerinizle baş başa kalacaksınız.

Bu nedenle belirli ücretler karşılığında yüksek rakamlı takipçi vaat eden sitelerden, platformlardan, uygulamalardan uzak durun. Selametle.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı