iPhone

iPhone Ekran Boyutu Büyütme ve Küçültme [Kesin Çözüm]


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “iPhone Cihazlarda Ekran Boyutu Büyütme ve Küçültme İşlemi” konusunda bilgi vermeye çalışacağım. iPhone telefonlarda ekran boyutunu büyütmek veya tam tersine ekran boyutunu küçültmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli. Buradaki amacımız iPhone cihazlarda ekranı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak şeklinde diyebiliriz. Bir çeşit zomlama işlemi diyebiliriz. Ekranı yakınlaştırdığınızda yazılar, semboller, logolar ve simgeler büyüyor tam tersine ekranı uzaklaştırdığınızda ise yazılar, semboller, logolar ve simgeler küçülüyor.

İlk olarak telefonun “Ayarlar – Ekran ve Parlaklık” sekmesine gidiyoruz. Burada bizi Görüntü ve Metin Puntosu şeklinde iki seçenek karşılayacak.

Görüntü: Ekran Büyütme sekmesinin altında “rüntü” kısmını seçtiğinizde karşımıza “Standart” ve “Büyütülmüş” şeklinde iki seçenek gelecektir. “Standart” seçeneği aslında olması gereken seçenek oluyor. Eğer ve “Büyütülmüş” olan seçeneği tıklarsanız otomatik olarak ekran büyümüş olacaktır.

Metin Puntosu: Metin puntosunu seçtiğinizde sizlere kelimelerin büyüklüğünu ayarlamanızı sağlayacak bir ilerleme çubuğu seçeneği sunulacaktır. Burayı basılı tutarak kendinize uygun bir görüntü seçebilirsiniz. 

 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı