Bilgi

Volkswagen Periyodik Bakım Kapsamları | Bakım Kontrol Tablosu


Bir otomobilin bakımı belirli bir zaman aralığında veya araç belirli bir mesafe gittikten sonra gerçekleştirilen bir dizi bakım prosedürüdür. Servis aralıkları, araç üreticisi tarafından bir servis programında belirtilir. Bazı modern araçlar, elektronik olarak gösterge panelinde bir sonraki servisin son tarihini görüntüler. Oto bakımın esas yapıldığı yerler yetkili servisler, tamirciler, oto tamir atölyeleri, araba satış bayilikleri ve oto yedek parça mağazalarıdır.

Periyodik bakımların amacı; araç performansını olabildiğince en iyi durumda muhafaza etmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmak, aracın kanuni düzenlemelere uygun olarak çalışmasını ve herkes için güvenli bir yolculuk yapılmasını sağlamaktır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile araçların uzun ömürlü olması, yakıt ekonomisi sağlanması ve daha güvenli çalışması ile ilgili tüm kontroller profesyonellerce yapılmaktadır.

Araçların bakım periyotları, üretici firmaların belirlediği zamanlarda (genelde 1 yıl) veya belirlediği periyotlarda (10.000/15.000 km, 20.000/30.000 km, 30.000/45.000km… gibi) yapılır. Bu bakım periyotlarında araçlardaki sıvıların, filtrelerin, ayarların ve mekanik parçaların bakımları, kontrolleri, ayarları ve değişimleri yapılır.

Volkswagen Periyodik Bakım Kapsamları | Bakım Kontrol Tablosu | Bakınız. (Tıkla)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı