Bilgi

Jandarma Genel Komutanlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı!


Sosyal Medya olabildiğince acayip bir platform! Gün geçmiyor ki bir gariplikle daha karşılaşmayalım! En son MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi olayını üstümüzden attık ferahladık derken bir yenisi çıktı karşımıza! Bu kez Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest gibi alanlarda Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi adı altında bir metin yayınlanmaya başladı bile!

Başlık olabildiğince ürkütücü! “Durum çok ciddi” ile başlayıp Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi ile devam eden metinde bir paylaşım yüzünden ceza alabileceğiniz, facebook üzerindeki tüm verilerden (ip, mesaj, paylaşımlar) kaynaklı bir mağduriyette sorumlunun facebook olduğunu “arz eden” bir mesaj virüs gibi yayılmaya başladı bile.

Mesaj Aynen Şöyle;

“Durum çok ciddi her an yapmadıgımız bir Paylaşım Yüzünden ceza almamak için Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP,fotoğraflarım,paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın.25.06.2016″

Bakın güzel kardeşler, romalılar, dostlar, dayılar, halalar, teyzeler, bibiler!

Türk Ceza Kanunu gereğince Facebook hiçbirşeyden sorumlu değil! Hatta böyle bir madde Türk Ceza Kanununda yok. Olmaz. Olamazda! Kanunun ruhuna aykırı! Sonra sen bir bir paylaşımdan mağdur oldun diye Facebook sana günahını vermez! Bırak günahını haberi bile olmaz! Kaldı ki Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi diye bir olayda hiç yok! Olmadı da! Senin facebook paylaşımına ARZ ETTİĞİN metnin facebook nazarında hiçbir değeri yok! YOK HÜKMÜNDE BİR MESAJ!

Yahu milyarlarca kullanıcısı olan facebook işi gücü yok senin dilekçe gibi paylaşımında yazdığın mesajamı bakacak! Bide arz ederim olayı tam bi TRAJİ-KOMİK olay! Bir devlet kurumuna yazı, mesaj göndersen eyvallah. Ama facebook paylaşımında ” ARZ EDERİM” de neyin nesi?

HEY, Milleti TROLLEYEN ADAM! EVET SEN! Lütfen bizimle daha fazla oynama! Her kimsen üç ayda bir  mesaj atıp resmen sosyal medyanın tadını tuzunu kaçırıyon.

4 Yorum

4 Yorum

 1. Mustafa Hazırcı

  18 Temmuz 2016 at 16:50

  Darbe olayları sonrasında millet paylaşmaya başladı bile (:

 2. Naci Yener

  19 Temmuz 2016 at 15:04

  Her gün yen
  i bir şeyler öğrenerek bir yaşımıza daha giriyoruz. “Bilişim suçları”. Facebook’da ya da herhangi bir “Ağ”da bir iletiyi beğenir, ya da paylaşırsak, soruşturma halinde “Suça iştirak etmiş” oluyormuşuz. Yani “Zararlı bir fikri paylaşmak suçu”. Olabilir mi? Ülkemizde olabilemez mi?

 3. Facebook Sosyal Ağ Bildirgesi

  19 Temmuz 2016 at 20:53

  Facebook’taki güvenliğiniz ile ilgili olarak kopyalayıp yapıştırmanız istenen bir bildirim içeren paylaşımlar görmüş olabilirsiniz. Lütfen bu tip paylaşımlara itibar etmeyin. Facebook’ta paylaştığınız içerik ve bilgilerin ne şekilde paylaşıldığını gizlilik ayarlarınızdan, hesap güvenliğinizi de güvenlik ayarlarınızdan kontrol edip düzenleyebilirsiniz.
  Başkalarının sizin hakkınızda hangi bilgileri görebildiği ile hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olacak yollar hakkında daha fazla bilgi almak için Temel Gizlilik Bilgileri sayfasını ziyaret edin. Ayrıca daha fazla bilgi için Veri Politikamızı okuyabilirsiniz.

  Kaynak: https://www.facebook.com/fbfacts/308057586203596?__mref=message_bubble

 4. Aycup

  3 Ocak 2022 at 13:55

  Güvenlik her şeyden önemlidir

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı