Bilgi

Kablosuz Interneti Kabloluya Çevirme


Herkese Merhaba,

Bu yazımızda kablosuz wifi kabloluya çevirme, kablosuz wifi kabloluya çevirme, kablosuz modemi kabloluya çevirmek, wifi yi kabloluya çevirme, kablosuz ağı kabloluya çevirme, kablosuz bağlantıyı kabloluya çevirme, kablosuz interneti kabloluya çevirme, kablosuz sinyali kabloluya çevirme , kablosuz internet kabloluya çevirme sorularına kısaca cevap vermeye çalışacağım.

Kablosuz bir sistemden  (modem veya acces point olabilir) aldığınız sinyali aynı şeklilde modem veya acces point kullanarak kablolu internete dönüştürebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir.

Bahsettiğim işlem aşağıdaki gibidir.


kablosuz interneti kablolu internete çevirme

Yukarıda görüldüğü A Noktasında yayın yapan kablosuz wifiden aldığımız sinyali B Noktasındaki bir modem veya wifi cihazı (Access point) yardımıyla kablosuza dönüştürebiliriz. Bunun için kablosuz yayın yapan cihaz üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Sadece kablosuz yapan cihazın Wifi şifresi ve adını bilmenzi yeterli. Eğer bu tamamsa B noktasında bir modem veya acces point yerleştirip bilgisayarla baplantı kurararak KÖPRÜ-BRİDGE Modunu aktif hale getirmek ve karşıdaki A Noktasındaki wifi cihazına şifre ile bağlanmak. Ardından IP Konfigrasyonu ve Yönetimsel ayarları yaptıktan sonra modem veya wifi cihazının arkasından çıkan Ethernet girişine Ethernet kablosuz bağlayarak dilediğiniz yere internet verebilirsiniz. Yada bir switch yardımı ile çoğaltabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere kaba-taslak bu konunun nasıl yapılacağı ve olabilitesi hakkında bilgi verdim. Geri kalan kısımlar elbetteki biraz teknik detay. Birçok modem ve wifi cihazı KÖPRÜ-BRİDGE özelliğini destekliyor. Bu destekleme olayı cihazın içindeki KABLOSUZ AĞ kısmından bakılabilir.

Selametle.

Önemli Not: Eğer tek bir bilgisayar içinse bunun için piyasada bolca cihaz mevcut. Bakınız :Tıkla

USB-IEEE-802-11B-G-Wireless-RJ45-WiFi-Bridge-Adapter-For-XBox-PS3-Dreambox-TV-Camera

3 Yorum

3 Yorum

 1. Cüneyt

  30 Mart 2018 at 18:12

  açıklayarak anlatsaydın da insanlarda yapsaydı daha iyi olmaz mıydı bunu yapa bileceğini 3 yaşında çocukta biliyor önemli olan insanlar bunu nasıl yapacağını bilmiyor boş boş yazmak yerine bunu bu şekilde şunu şu şekilde yaparsanız amacınıza ulaşmış olursunuz . diyerek giriş konu amaç sonuç olarak nitelendirmek varken neden sadece bu işlem yapıla biliyor diyerek bıraktın anlam veremedim . Gereksiz anlatım yer işgali güncelle yada kaldır .

  • Cüneyt Çağala

   30 Mart 2018 at 22:13

   merhaba. olabilecek en basit şekilde anlattım. konu zaten “Kablosuz Interneti Kabloluya Çevirme” olayı. Bunun için karşıdaki yani kablosuz cihazın şifresini alıyorsunuz ve KÖPRÜ-BRİDGE özelliği olan bir acces point veya modeme giriş yapıp KÖPRÜ-BRİDGE kısmını seçerek kablosuz cihazın şifresini giriyorsunuz. acces point veya modem kablosuz cihaza bağlanıyor ve bir ethernet kablosunu acces point veya modeme takıp diğer bilgisayarlara switc veya doğrudan dağıtıyorsunuz. olay bu kadar basit. bu yazı sadece fikir vermesi açısından yazılan bir yazı. oturup tek tek detayda anlatabilirim. ancak hiç bilmeyen biri için zaten zor bir konu.

   • Cüneyt Çağala

    30 Mart 2018 at 22:15

    tabi bu sadece bir alternatif. piyasada doğrudan cihaz olarak satılan yüzlerce ürün bulunuyor. eğer benim yardıma ihtiyacım var derseniz uygun zamanda nasıl yapılabileceğinide size anlatabilirim. iyi günler.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı