Bilgi

LG G2 Telefon Rehberi Yedekleme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda –adım adım- LG G2 telefon rehberini yedekleme ve bilgisayara aktarma olayını anlatacağım. Aslında yaptığımız –yapacağımız- işlem oldukça basit. Anlatacağım yöntemle hemen hemen herkes telefon rehberini yedekleyebilir, bilgisayara kopyalayabilir veya başka birisine gönderebilir. Şimdi nasıl yapıldığını anlatalım.

LG G2 İçin Telefon Rehberini Yedekleme

Öncelikle ilk yapacağınız işlem REHBER kısmına gelip en alttaki üç çizgi simgesine klikliyoruz. Buradan açılan pencerede/panelde İçe/Dışa Aktar seçeneğini seçiyoruz. Ardından TÜMÜNÜ SEÇ deyip DIŞA AKTAR diyoruz. Karşımıza çıkan Kişiler vCard olarak kaydedildi ve bazı bilgi alanları kaybolabilir Devam edilsin mi? Sorusuna EVET‘i seçiyoruz. Kopyalanacak olan rehberimize bir isim veriyoruz. Ben REHBERİM dedim. Tamam dedikten kısa bir saüre sonra rehberimiz yedeklenmiş olacak. Peki bu rehberimiz nereye kaydedildi. Nasıl başka bir yere atabiliriz. 

LG G2 İçin Telefon Rehberini Bilgisayara veya Başka Bir Yere Kaydetme

Yedeklediğimiz rehberimiz Uygulamalar > Dosya Yöneticisi adlı klasörde yer alıyor. Bunun içine girdiğimizde en altta isim verdiğimiz rehberimiz burada olacaktır. Burdan PAYLAŞ diyoruz. Bu kısımda istersek Bluetooth, Gmail, WhatsApp, Hotmail dilediğimiz yere, kişiye gönderbiliriz.

Yok ben rehberi bilgisayara keydetmek istiyorum diyorsanız o zaman USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın. Ardından masaüstünden bilgisayarım kısmına gelerek telefonun içine girin.

Alttaki gibi yedeklediğiniz rehber görünecek. Dilerseniz bunu istediğiniz yere sağ klikleyip kopyalarak veya doğrudan taşıyarak atabilirsiniz. 

Telefon Rehberini LG G2’ye Aktarma

Bu işlem için öncelikle rehberinizi telefonun dahili hafızasına/depolama kısmına aktarmış olmanız gerekiyor. Bunu yapmak için ya telefonu bilgisayara bağlayıp rehberini üstte anlattığım gibi telefon hafızasına atın yada gmail, bluetooth vs. gibi bir yöntemle telefonunuza indirin. Ardından aşağıda gösterdiğim gibi rehber kısmından yatay üç çizgi sekmesine klikleyin açılan panelden İçe/Dışa Aktar deyin. Açılan panelden Dahili Hafızadan Aktar deediğinizde devamında rehberiniz telefonunuza yüklenecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı