Bilgi

Line Interactive UPS Nedir?


Line Interactive UPS bir Kesintisiz Güç Kaynağı çeşidi olup şebeke elektiriği varsa şebekeyi ayarlayarak yüke veren, şebeke kesildiğinde kesintisiz güç kaynağı konumuna geçen ve kısa süreli besleme yapabilen çeşididir. Line Interactive UPS’ler genellikle voltaj regülasyonlu UPS olarak tanımlanmaktadırlar.

Bireysel olarak kullanımı yaygındır. 1-2 Bilgisayar, Yazıcı veya Fax Makinası gibi düşük enerji gereksinimi duyan elektronik sistemlerde kullanılır. 600 VA’lık bir Line Interactive UPS ortalama 300 Watt harcayan bir bilgisayar için 10 dakikalık bir zaman kazandırır.

Yüksek güçlerde imal edilmeyen bir Kesintisiz Güç Kaynağı çeşididir. Genellikle 2 KVA ve altında kullanımı yaygındır. Kısa süreli bir enerji sağlamak özelliğinden dolayı orta veya büyük yapılarda kullanılmazlar. Bireyse veya küçük elektrik aletlerlerde kullanımı yaygındır.

Şarj süreleri uzun olup sürekli elektrik kesintisi yaşanan yerlerde sağlıklı bir verim alınayabilirler. Bu nedenle Line Interactive UPS seçiminde dikkat edilmesi gerekir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı