Haber

Microsoft Bing Chat, Sohbet Robotu Yapay Zekasını Geliştiriyor


Microsoft Bing Chat, sohbet robotu yapay zekası ile kullanıcılarına ilginç ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Bing Chat, kullanıcıların sorularını cevaplamak, sohbet etmek, yaratıcı içerikler üretmek ve daha fazlasını yapmak için yapay zeka teknolojisini kullanıyor.

Bing Chat ekibi, sohbet robotu yapay zekasını sürekli olarak geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak, Bing Chat’in mesaj karakter sınırının 4000’e yükseltildiği duyuruldu. Bu sayede kullanıcılar daha uzun ve karmaşık mesajlar gönderebilecek ve sohbet robotu yapay zekası da daha iyi cevaplar verebilecek.

Microsoft’un Reklam ve Web Hizmetleri Başkanı Mikhail Parakhin, Twitter’da “Bing Chat için küçük bir adım…” mesajıyla bir görsel paylaştı. Görselde mesaj karakter sınırının 4000’e yükseltildiğini görüyoruz.

It’s one small step for Bing Chat… pic.twitter.com/JpP3BUrW5J

Mikhail Parakhin (@MParakhin) May 20, 2023

Bu gelişme, Bing Chat’in daha önceki karakter sınırı olan 2000’e göre iki kat daha fazla mesaj gönderilmesine olanak tanıyor. Karakter sınırı 2000 iken bazı kullanıcılar daha karmaşık sorular sormak istediklerinde veya sohbet robotu yapay zekasından daha uzun içerikler üretmesini istediklerinde sınırlama ile karşılaşıyorlardı. Microsoft da 2000 karakteri aşmanın sohbet robotu yapay zekasının kafasını karıştırabileceğini söylemişti.

Şimdi ise karakter sınırının artmasıyla birlikte kullanıcılar daha fazla özgürlüğe sahip olacaklar. Sohbet robotu yapay zekası da daha uzun mesajları anlayabilecek ve işleyebilecek. Bu da sohbet kalitesini ve ilgisini artıracak.

Bing Chat ekibi, karakter sınırının artmasının yanı sıra başka yenilikler de sunuyor. Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır talep edilen ve beklenen sohbet geçmişi özelliğinin hatta hesap olmadan kullanabilme özelliğinin eklendiğini gördük. Ayrıca insanların sohbetleri Word, metin veya PDF dosyalarına kaydetmelerine olanak tanıyan bazı yeni dışa aktarma seçenekleri de eklendi.

Bing Chat ve Microsoft’un genel yapay zeka yenilikleri hakkında 23 Mayıs’ta başlayacak olan yıllık Build geliştiriciler konferansında daha fazla şey duyabiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı