Bilgi

MNG ve PTT Kargo Takip


Kargolama işlemlerinde pek çok farklı olanağın kolaylaştırıldığı gibi MNG kargo takip işlemlerinin online üzerinden takip edilebilen ve kişilerin işlerini kolaylaştıran bir hizmet haline gelmiştir.

Günümüzde kargo şirketlerinin önemi oldukça fazla ve görmezden gelinemeyecek boyuttadır. Bölgesel olarak en uzak yeri bir yakınlaştıran ve oldukça kaliteli bir hizmet sunan kargo şirketleri, aynı zamanda MNG kargo akademisi bünyesinde de personellerinin gerekli eğitimi almalarını sağlamaktadır.

Tüm alanlarda olduğu gibi çalışan kişinin yetkinliği yapılan işten alınan verimi arttırarak hem kullanıcı memnuniyetini sağlarken aynı zamanda da kargo şirketlerinin büyümesine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle kargo şirketlerinde kişilere sunulan kolaylıklar ve imkanların yanı sıra çalışanların da yetkinliği oldukça önemlidir.

Kargo Takip Nasıl Yapılır?

MNG Kargo takip işlemleri online üzerinden kısa sürede kolayca yapılabilen işlemlerdir. Fakat bu işlemi yapabilmek için PTT kargo takip gönderi numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. 14 basmaktan oluşan bu gönderi takip numarası ile yurt içinden ya da yurt dışından fark etmeksizin tüm kargolarınızı olduğunuz yerden cep telefonu ya da herhangi bir teknolojik cihaz ile öğrenebilir ve kargonuzu adım adım takip edebilirsiniz.

Şubeye yapılan kargo teslim sırasında kişiye verilen bu bilgiler MNG kargo görevlisi tarafından gönderiyi yollayacak olan kişiye detaylı olarak anlatılmaktadır. Görevliden aldığınız bu 14 basamaklı kargo takip numarası kişilerin kargoladıkları kargoların ne kadar süre içinde ne kadar yol gittiğinin online üzerinden görünmesini sağlayan bir hizmettir. PTT kargo takip sorgulama işlemleri ile sizler de kargonuzun nerede olduğunu inceleyebilir ve kargonuzun gelme aşamasını adım adım kontrol edebilirsiniz.

Kargo Takip Numarası Olmadan Kargo Sorgulama

MNG sitelerinde bulunan kargo takip sorgulama yerlerinden 12 basamaklı kargo numaranızı girerek kısa süre içinde kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte yurt içi ya da yurt dışı kargoların nerede olduğunu ya da ne zaman geleceğini öğrenmek artık oldukça kolay bir işlemdir. Fakat takip numarası olmadan bir kargonun nerede olduğu nasıl sorgulanır? Gelin birlikte öğrenelim

Kargo takip numaranız olmadan kargonuzun nerede olduğunu internet üzerinden yani online olarak öğrenmeniz mümkün değildir. Fakat pek çok kargo firması bu durum için telefonla yardımcı olmaktadır. Eğer kargo barkod numaranızı kaybettiyseniz ya da hiç hatırlamıyorsanız kargo beklediğiniz şubeyi arayarak isim ve soy isimle kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Pek çok kişi tarafından kargolama işlerinde tercih edilen MNG kargo takip numaranız olsa ya da olmasa da kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargo Akademi Eğitimleri

Kargo Akademi eğitimleri, şube içinde çalışan ekip arkadaşların, personellerin ya da çalışanların yetkinliklerini güçlendirip başarılı iş sonuçlarının alınmasını sağlayan eğitimlerin verildiği bir uygulamadır. İç ya da dış kaynaklı olarak tüm eğitim ve gelişim uygulamalarının bünyesinde gerçekleştirildiği bir sistem olarak hem şubenin başarı oranını arttıran hem de çalışan kişilerin işlerinde daha verimli ve motive çalışmalarını sağlan bir eğitimdir.

PTT veya MNG kargo şube ya da acentelerinde görev alıp çalışanlara Türkiye genelindeki 50’ye yakın farklı farklı eğitimler verilmektedir. Çalışanlara verilen bu eğitim iş başında, çalışma alanlarında verilen aynı zamanda günlük kargo işlemlerinde de gerçekleştirilen bir eğitimdir. Tüm şubelerde eğitim alarak çalışan çalışanlar, eğitim sınıflarındaki teorik eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda bire bir sahada operasyonun içinde uygulama da yapabilmektedir. Bu sayede daha kısa süre içinde sahada işi öğrenmiş ve mesleki becerilerini güçlendirmiş olmaktadırlar.

Tüm bu çalışanlara verilen eğitimlerden teorik ve uygulama eğitimlerini başarıyla tamamlanması sonucunda kişiler ve bazı alan görevleri özelinde verilen eğitim tamamlanır. Bu eğitim sonundaki yeterlilik sınavını başarıyla geçen çalışma arkadaşları MNG ya da PTT akademiden mezun olarak çalışacakları şube ya da acente de iş gücüne dahil olarak işlerine başlamaktadırlar.

MNG ve PTT Kargo Akademi Eğitimi Ne İşe Yarar?

Türkiye’de yaygınlaşmış ve kurumsallaşmış kargo şirketleri bünyesinde çalıştıracakları çalışanları kendi içlerinde oluşturdukları eğitim akademilerinde verdikleri eğitim sonucunda işe almaktadır. Eğitim sonrasında işe alınan çalışanlar MNG kargo Akademi şirketi politikası doğrultusunda eğiterek bu kişileri işe almaktadırlar.

MNG ya da PTT Kargo, Türkiye’de akademi eğitimi verilmesi amaçlı kurulan ve geliştirilen akademileri bu konuda oldukça fazla öneme sahip ve bu sektörde öncü eğitim akademileri içinde yer almaktadır. Çalışan olarak alınan kişiye bu eğitimler içinde çeşitli eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerinin yanı sıra operasyonel, müşteri hizmetleri vb. gibi bilgileri içeren ve hizmet kalitelerini artırmaya yönelik beceri eğitimleri de ek olarak verilmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı