Bilgi

Müşterilerinize Ulaşmanın En Hızlı Yolu –Toplu SMS Sistemi


Kurumsal firmalar için iletişim, pek çok başarının anahtarı niteliğindedir. Toplu SMS hem pratik hem de düşük maliyetli bir iletişim yolu olarak rağbet görür. Reklam ve pazarlama faaliyetlerinde sıklıkla tercih edilen bu yöntem, geniş kitlelere ulaşma imkânı verir. Veri tabanına eklenen numaralara tek tuşla mesaj göndermeyi mümkün hâle getirerek işletmelere kayda değer avantajlar kazandırır. Bu doğrultuda firmaların toplu SMS hizmetinin sağladığı kolaylıkları öğrenmesinde fayda vardır.

Toplu SMS ile Tanıtım Yapmanın Kolaylıkları Nelerdir?

Toplu SMS, farklı amaçlarla hazırlanan mesajların aynı anda binlerce kişiye iletilmesini sağlar. Bunun için ihtiyaç duyulan telefon numaraları, belirli bir veritabanı kapsamında toplanır. MS Excel ya da Notepad gibi yazılım yöntemleriyle bu sisteme kaydedilen numaralara çeşitli iletiler gönderilir. Böylece firmaların kampanyalarını ve diğer hizmetlerini tek bir işlemle duyurması mümkün hâle gelir.

Toplu mesaj, firmalara kurumsal imajlarını koruma imkânı verir. İlgili SMS gönderim sisteminde numara yerine işletmenin unvanı yazar. Bu sayede firma tarafından gönderilen mesajların daha dikkat çekici ve akılda kalıcı olması da kolaylaşır. Toplu SMS hizmetinin firmalara sağladığı bir diğer kolaylık da tanıtım süreçlerini hızlandırmasıdır. Atılan mesajların doğru kitleye ulaşması, beraberinde firmanın ürünlerine olan ilginin artması ve kârlılığının yükselmesi gibi faydalar getirebilir.

Firmaların Toplu SMS ile İletişim Kurmayı Tercih Etmesinin Sebepleri Nedir?

Firmalar, iletişim kurmak için hem maliyet hem de zaman bakımından avantajlı olan seçeneklere yönelir. Toplu SMS, tek bir sistem üzerinden mesajları hazırlama ve gönderme fırsatı tanır. Genelde hedef kitleye yani potansiyel müşterilere gönderilen bu mesajlarla firmanın bilinirliğini artırma gibi avantajlara ulaşılır. Aşağıda firmaların toplu SMS gönderme sistemini tercih etmesinde belirleyici olan diğer faktörleri de görebilirsiniz:

  • Firmalar ve tüketiciler açısından güvenli bir iletişim seçeneği sunar.
  • Yazılım tabanlı sistemiyle numaraların kaybolması gibi riskleri önler.
  • Güncellenebilir bir yöntem olduğu için numara ekleme ve çıkarma gibi işlemleri kolaylaştırır.
  • Operatör altyapıları ve gönderim sayısı gibi kriterlere göre değişmekle beraber hızlı iletim şansı verir.
  • Raporlama gibi imkânlar sunduğu için mobil pazarlama yönteminden alınan geri dönüşleri takip etmeyi sağlar.

Toplu mesaj gönderimi sayesinde firmaların reklam ve pazarlama alanındaki çalışmaları ivme kazanır. Büyük bir çoğunluğun telefonu aktif olarak kullandığı hesaba katıldığında bu mobil pazarlama yönteminin önemi ortaya çıkar. Bu sistemde numaraları, alışveriş alışkanlıkları ve yaş grubu gibi çeşitli kriterlere göre listelere ayırma şansınız da bulunur. Böylelikle mesajı farklı müşterilere göre kişiselleştirme ve hedef kitleye tam anlamıyla hitap etme gibi fırsatlar elde edilir.

Toplu SMS Sistemini Hangi Amaçlar için Kullanabilirsiniz?

Firmalar, toplu SMS gönderimini farklı hedefler doğrultusunda kullanabilir. Toplu mesaj, numaraların belirlenmesinden iletilerden alınan geri dönüşün raporlanmasına kadar kapsamlı bir süreci ifade eder. Söz konusu süreçten istenilen geri dönüşleri almak için ileti sistemini aktif olarak kullanmak önemlidir. Toplu SMS yollamayı şu amaçlarla tercih edebilirsiniz:

  • Potansiyel müşterilerinize mal veya hizmetlerinizi tanıtan mesajlar gönderebilirsiniz.
  • Düzenlediğiniz kampanyalar ve indirimler hakkında duyurular yapabilirsiniz.
  • Ürün stoklarının tükendiği ya da yenilendiği bilgisini verebilirsiniz.
  • Dinî ve resmî bayramlarda atacağınız anlamlı iletilerle müşterilerinizle olan iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

Toplu mesaj yöntemiyle müşterilerinizin doğum günü gibi özel anlarını da kutlayabilirsiniz. Bu doğrultuda SMS API servisleri aracılığıyla belirli tarihler için ayrı listeler oluşturmak mümkündür. Tarihlere göre ayrılan listeler kapsamında ilgili gün geldiğinde telefon numaralarına toplu ileti gönderilir. Bu sayede müşterilerinizi önemsediğinizi gösterebilir ve olumlu dönüşler alabilirsiniz.

Figensoft Tecrübesi ile Toplu SMS Hizmetinin Ayrıcalıklarını Keşfedin!

Toplu SMS gönderimini, firmanızın tanıtım faaliyetlerine entegre etmek için profesyonellerin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Figensoft, toplu mesaj gönderim süreçlerine dair her detayı sizin için özenle düşünür. Yasal prosedürlere uygun olarak sunduğu hizmetlerle mobil pazarlama işlemlerini güvenli hâle getirir. Ayrıca farklı bütçelere hitap eden toplu SMS fiyatları sunar. Kullanıcı dostu arayüz ve raporlama fonksiyonu gibi pek çok avantaj sağlayan Figensoft’un toplu mesaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı