Bilgi

Natro ile 0,99$’a COM.TR Alan Adı Fırsatı!


Eğer bir markaya sahipseniz veya aklınızda bir marka oluşturup geniş kitlelere duyurmak varsa internet dünyasına ilk adımınızı atmaya hazır olmanız gerekmektedir. Sadece fiziki olarak yapılan reklamların ve satışların yeterli görülmediği dünyamızda; sosyal medya ve web siteleri gibi sanal ortamların aktif kullanılması ihtiyacı da oluşmaktadır. Bu sebeple sanal dünyada kendi markanızı en iyi şekilde duyurmak oldukça önemlidir. Dilediğiniz şekilde adınızı duyurduktan sonra hedef kitlenizin de ötesinde bir kitleye hitap edebilmek mümkündür.

Bunun için en hızlı ve kolay yol, kendi markanızı yansıtan bir web sitesi kurmaktır. Web siteniz, güvenilir ve akılda kalıcı bir com tr alan adı ile birlikte sanal dünyaya emin adımlar atmanızı sağlayabilir. Markanızla uyumlu olan alan adı seçmeniz oldukça önemlidir. Hatta web sitenize seçeceğiniz alan adının markanızla birebir aynı olması daha kolay şekilde bulunabilmenize yardımcı olabilir. Müşterileriniz, arama motoru üzerinde markanızı aradığınızda direkt olarak web sitenize ulaşabilir. Kolay ulaşılabilir olmak bir web sitesi için en önemli husustur. Güvenilir bir alan adı ile birlikte daha kolay şekilde ulaşılabilir ve arama motorlarında da üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

Alan Adı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alan adı alırken, kendi markanızla olan uyumun yanı sıra belirli kriterlere uyum sağlaması akılda kalıcılığını oldukça etkilemektedir. Özellikle alacağınız alan adı yalın ve sade olmalıdır. İçerisinde herhangi bir sayı veya özel karakter bulundurmamalıdır. Bu tür web sitesi adresleri akılda kalmayabilir ve karışıklığa sebep olabilir. Aynı zamanda kurumsal görünümü bozabilir ve güven veren bir izlenim oluşmasını engelleyebilir. Alan adının çok uzun olması da aynı olumsuz durumların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle daha kısa alan adları akılda kolay bir şekilde kalır ve markanızın daha tanınır hale gelmesini sağlar. Tüm bunların yanı sıra alan adları, web sitesinin amacına da uygun şekilde hareket etmektedir. Web sitesinin kuruluş amacından alakasız olan alan adları, sitenizin duyurulmasına engel olabilir. Bu durum, web sitenizin akılda kalmasını engelleyebilir. Bu sebeple bir com tr alan adı almak için; marka ile olan bağlantısına, uzunluğuna, kullanılan karakterlere, amacına olan uygunluğuna ve yalın oluşuna kadar birçok hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Natro sayesinde dilediğiniz alan adını uygun fiyat seçenekleri ile birlikte alabilirsiniz. Herhangi bir belge şartı aramadan markanıza en uygun web sitesini rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Marka adının hakkını alabilir ve dilediğiniz şekilde web sitenizde kullanabilirsiniz. Prosedür ve belgelerle uğraşmadan internet dünyasına markanızın adını yazabilir ve potansiyel müşterilerinize hızlıca ulaşmanın yolunu bulabilirsiniz.

Hayalinizdeki COM.TR Alan Adı Nereden Sorgulanır?

Alan adı seçmek kadar domain uzantılarını seçebilmek de oldukça önemlidir. Yıllardır kullanılan ve bilinirliği ile ön plana çıkan domain adlarının yanı sıra farklı ve dikkat çeken özel domain adları da bulunmaktadır. Öncelikli olarak tercihinizi bilinen ve ziyaretçileriniz tarafından güvenli bir şekilde karşılanan domain adları ile yapabilirsiniz. Böylelikle bilinen uzantıların etkisi ile geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Com tr alan adı alma, özellikle ticari faaliyetlerin gerçekleştirildiği web sitelerine resmiyet ve kurumsal kimlik olgusunu getirmektedir. Genellikle web sitesi ziyaretçileri, bu alan adlarına karşı güven duygusu beslemekte ve işlemlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirmektedir. Com.tr alan adı sayesinde sanal dünyada önemli bir başlangıç yapabilir ve direkt olarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Farklı Uzantı Olanaklarından Faydalanın!

Com.tr uzantısının yanı sıra birden fazla uzantı olanakları da bulunmaktadır. Özel olarak seçilen uzantıların yanında yine en çok bilinen .net, .org, .blog ve .info gibi belirli alan adları bulunmaktadır. Bu uzantıları, web sitenizin amacına uygun şekilde belirleyebilirsiniz. Resmi kuruluşlar com.tr uzantısının yanı sıra .org uzantısını da talep edebilirsiniz. Resmi veya ticari bir web sitesinin dışında kişisel bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, .blog gibi uzantıları da tercih edebilirsiniz. Özellikle blog gibi kişisel olarak fikirlerinizi paylaştığınız web sitelerinde samimi bir izlenim de önemli bir kriteri kapsamaktadır. Samimi ve güvenli bir görünüme sahip bir blog web sitesi ile birlikte daha fazla ziyaretçiyi blogunuza çekebilirsiniz. Ziyaretçi sayısının artması ile blogunuzu duyurabilir ve güvenli bir şekilde yükseliş imkanı yakalayabilirsiniz.

Tüm bu hedeflere ulaşmak için alacağınız alan adlarına belgesiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Com tr alan adı sorgulama ile birlikte dilediğiniz alan adını sorgulayabilir ve kullanılabilirliğini denetleyebilirsiniz. Natro üzerinden yapacağınız sorgulama sayesinde aldığınız alan adının daha önce kullanılıp kullanılmadığını bulabilirsiniz. Böylelikle özgün bir şekilde alan adınızı alabilir ve tüm haklarına sahip olabilirsiniz. Özgün olan alan adı sayesinde internet dünyasında markanızın bulunabilirliğini yükseltebilirsiniz.

Web sitenizi ticari veya kişisel amaçlar doğrultusunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Firmanızın kurumsallaşmasını web sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz. Ya da kurduğunuz bir marka veya işletmenin tanıtımını web sitesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca web sitesi üzerinden aktif satışlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerinizin güvenli şekilde alışveriş yapabilmeleri için kurumsal ve resmi bir şekilde görünen web sitesi adresi ile birlikte ön plana kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Tüm bunların yanında kişisel web sitenizde kendi fikirlerinizi paylaşabilir ve sosyal bir alan oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu alana ziyaretçilerinizin güvenli bir şekilde girmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir bir alan adı ile birlikte birçok hedefinizi gerçekleştirebilir ve daha geniş kitlelere markanızı duyurabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı