Bilgi

Netflix Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Netflix film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında hizmet veren ABD kaynaklı bir kuruluştur. Netflix -kısaca- belirli bir ücret karşılığında- online olarak bünyesinde bulundurduğu çok sayıda film, dizi, belgesel vs. izleme olanağı sunan bir platfomdur. Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından 1997 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur.

Hem güvenilir hem de uygun fiyatlı hesap satışı yapan kişilerle iletişime geçmek ve ekonomik fiyatlarla netflix premium hesabı almak ister misiniz? Güvenli ödeme altyapısı ile kredi kartı, ininal kartı, BKM Express, menapay gibi birçok ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ucuz netflix üyelik ücretleri için Sadeceon.com sitesindeki kullanıcılar piyasadaki en avantajlı fiyatları sunuyor! İster 1 aylık, ister 3 aylık, isterseniz de 1 senelik netflix premium hesaplarını ucuz fiyatlarla alabilmek için Sadeceon sitesini mutlaka ziyaret edin!

İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaşmıştır. Netflix İngilizce internet anlamına gelen “net” ve Amerika’da günlük konuşma dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden türetilmiştir.

Netflix’in ilk iş modeli DVD satışı ve kiralama üzerineydi. Ancak şirketin kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra Hastings, posta yoluyla DVD kiralamaya odaklanmak üzere DVD satışlarını durdurdu. 2007’de Netflix, akışkan medya aracılığıyla internet üzerinden film izleme olanağı sunarak iş alanını genişletti. 2010’da Kanada’ya açıldı ve zaman içinde veri akışı servisi büyümeye devam etti. Ocak 2018 itibarıyla Netflix 190’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

2017 Ocak verilerine göre ABD`de 50 milyon, dünyada 98 milyondan fazla abone sayısına ulaşmıştır.

Netflix üyeliği üç farklı paketten oluşuyor. Paketlerin herhangi biri için (kredi kartı ile) üye olunduğunda ilk ay ücretsiz hizmet vermektedir. İstenildiği taktirde ilk ay süresi dolduğunda üyelik iptal edilebilmektedir. İlk üç paket için fiyat politikası Nisan 2018 itibariyle şöyledir;

1- Paket (15.99 TL): 1 Ekranda standart çözünürlükte izleyebilirsiniz. Videoları 1 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

2- Paket (27.99 TL): Aynı anda 2 ekran üzerinde izleme. HD kullanılabilir. Videoları 2 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

3- Paket (39.99 TL): Aynı anda 4 ekran üzerinde izleme. HD ve Ultra HD kullanılabilir. Videoları 4 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.

Tüm PAKETLER, istediğiniz kadar çok cihazda sınırsız sayıda televizyon programı ve film sunar. Yüksek Çözünürlük (HD) ve Ultra Yüksek Çözünürlük (Ultra HD) kullanılabilirliği İnternet hizmetinize ve cihazınızın özelliklerine bağlıdır. Tüm içerik HD veya Ultra HD olarak kullanılamaz. Ayrıca çocuklar için hem de yetişkinlerin izlemesi için ayrı hesaplar oluşturabiliyorsunuz.

Online bir şekilde herhangi bir tarayıcıdan (Google Chrome, İnternet Explorer, Safari, Mozilla Firefox) kullanabileceğiniz gibi mobil aygıtlar veya bilgisayar ortamında kullanmak için uygulama kullanabilirsiniz. Ancak uygulama kullanımında bilgisayarınızın/cihazınızın Windows 10, Windows 8.1, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8 olması gerekiyor.

Platform Tarafından Desteklenen Web Tarayıcıları

  • OS X : Safari, Firefox 2 ve Google Chrome
  • Microsoft Windows: İnternet Explorer, Firefox 2 ve Google Chrome
  • Linux: Google Chrome
  • Mobil: Android

Üye olmak ve film izlemeye başlamak için https://www.netflix.com adresinden üye olunarak veya açılışta yer alan “bir ay ücretsiz katılın seçeneğinden” bir hesap oluşturup kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra ilk ay ücretsiz izlemeye başlıyorsunuz.

Daha sonra vazgeçerseniz ayarlardan iptal edebiliyorsunuz. Böylece kredi kartınızdan otomatik para çekme işlemi durdurlur.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı