Bilgi

Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır? (e-Devlet Kapısı Üzerinden)


Nüfus Kayıt Örneği belgesini e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak alabilirsiniz. e-Devlet Kapısı internet üzerinden tüm vatandaşlara sunulan bir hizmettir. Böylece teknolojiyi kullanarak, hem hızlı hem de güvenli bir şekilde bu hizmetlerden yararlanmak mümkün oluyor. Vukuatlı nüfus kayıt örneği almak için, e-Devlet sistemine herhangi bir PTT şubesinden aldığınız şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Ardından e-Hizmetler sekmesinden Kişisel Bilgiler kısmına tıklıyor, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümünde yer alan Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama kısmından belgemizi indiriyoruz.

Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

Nüfus Kayıt Örneği, genellikle burs, vize, emeklilik, yüksek lisans başvurularında kullanılıyor. e-Devlet sistemiyle, herhangi bir kurumda sırada beklemek zorunda olmadan ve saniyeler içinde temin edebiliyorsunuz.

Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır? (e-Devlet Kapısı Üzerinden)

e-Devlet Kapısı üzerinden “Nüfus Kayıt Örneği” almak için burada (tıkla) bulunan linki klikliyoruz ve açılan pencereden TC Kimlik Numaramızı ve e-Devlet Şifremizi yazıp “Sisteme Giriş Yap” diyoruz.

E-Devlet sistemine şifremizle giriş yaptıktan sonra gelen pencereden; “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum” yazısını okuduktan sonra kutucuğu seçili hale getirip (klikleyip) “Devam Et” diyoruz.

Gelen pencerede Nüfus Kayıt Örneği Tipi yazan seçeneğine “Nüfus Aile”, Eski Eş Listele seçeneğine “Hayır”, Vukuatlı Belge (Olayları Göster) seçeneğine “Evet”, Belgenin Neden Verileceği kısmına ise “Kuruma İbraz” diyoruz. Kurum Adı kısmına ise belgeyi vereceğimiz kurumun adını yazıyoruz ve “Sorgula” diyoruz.

Karşımız Nüfus Aile Kayıt Örneği gelecektir. Buradan “İndir” diyerek bilgisayarımıza indirip herhangi bir yazıcı ile çıktısını alıyoruz ve ilgili kuruma veriyoruz. İşlemlerimiz bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı