Bilgi

Polis Özel Harekat Eğitim Süresi Ne Kadar Sürüyor?


Bu yazımızda Polis Özel Harekat Eğitim Süresi Ne Kadar? Polis Özel Harekat (PÖH) Eğitimi Ne Kadar Sürüyor? Sorularına cevap vereceğiniz.

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinin (POMEM) eğitim süreleri kısaldı. Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde 2017 yılında yapılan değişiklik ile POMEM’deki en az eğitim süresi 6 aydan 4 aya indirildi. Bu değişikliğie göre bundan sonra Özel Harekat eğitimleri 4 ayda tamamlanabilecek.

Kaynak: 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete

İçişleri Bakanlığından | Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik:

15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir. Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinde yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir. Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin durumu: Halen eğitim-öğretime devam etmekte olan öğrenciler için de bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.”

Bu değişikliğe göre POMEM eğitimleri artık dört ayda tamamlanabilecek. Polis Akademisinin Polis Özel Harekat (PÖH) yetiştirmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine aldığı öğrencilerin eğitimleri yeni yönetmeliğe göre “4 ayda tamamlanarak” göreve başlatılabilecekler.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı