Bilgi

PUBG Test Server Nedir?


Herkese Merhaba. Bu başlık altında PUBG Test Server konusunda -kısaca- bahsetmeye çalışacağız.

PUBG Test Server Nedir?

Live Server ve Test Server olarak olmak üzere PUBG iki sunucuya ayrılır. Live Server‘da kodlaması bitirilmiş, kişilerce denenmiş ve onaylanmış sistemler yer alır. Turnuva maçları, klasik oyunlar genellikle bu sunucuda oynanır. Test Server ise oyuna yeni eklenecek özellikleri önceden topluluk tarafından kontrol edilerek onaydan geçirilmesi için kullanılır. Örneğin, camdan atlama mekanikleri şu an Test Server‘da topluluk tarafından inceleniyor fakat Live Server‘a sistem daha sonradan eklenecektir. Test Server’da yapılan her yenilik Live Server’a eklenme ihtimali taşımaz. Bazı sistemler değiştirilerek eklenebilir veya eklenmeyebilir.

PUBG Test Server’a Nasıl Kayıt Olunur?

Test Server‘a erişmek için PUBG‘yi Steam Mağazası üzerinden 87 TL‘ye satın almış olmanız gerekiyor. Satın alımdan birkaç dakika sonra Steam Kütüphanenizde PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS adında iki oyun göreceksiniz fakat sıra olarak aşağıda olan Test Sunucusuna ait PUBG sürümü.

PUBG Test Server ‘in Açık Olduğu Zamanlar

Genellikle geceleri bakım yapılıyor. Onun dışında büyük güncellemeler de sürekli bakımlarla karşılaşılıyor. Her güncelleme için keskin bir tahmin yapmamız mümkün değil fakat yeni gelecek Çöl Haritasının açılıp kapanma tarihlerini sizinle paylaşabilme şansım var.

  • PST: 8 Aralık 02.00 – 10 Aralık 02.00
  • CET: 8 Aralık 11.00 – 10 Aralık 11.00
  • KST: 8 Aralık 07.00 – 11 Aralık 07.00
  • UTC+3: 8 Aralık 12.00 – 10 Aralık 12.00 (Türkiye’nin bulunduğu zaman dilimi)

Test Sunucusunda Hata Buldum Ne Yapmam Lazım?

Spoiler içerisindeki bağlantıdan resmi PUBG Forumunda konu oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem zorunlu değil, fakat bildirmeniz PUBG geliştiricilerine yardımcı olacaktır.

Test Server hakkında verilebilecek bilgiler bu kadar, okuduğunuz için teşekkürler.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı