Bilgi

Samsung Galaxy Note 7’nin Neden Patladığı Çözüldü


Samsung, yaptığı bir açıklama ile Galaxy Note 7‘yi laboratuvar ortamında patlatmayı başardığını ve bu soruna neden olan hatanın ortaya çıktığını belirtti.

Samsungun Note 7 telefonunu satışa çıkardıktan sonra bir çok ülkede telefonun bataryasının patladığı ile ilgi haberler dolaşmaya başladı. Samsun bunun üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda Note 7’nin bataryasında oluşan bir sorun nedeniyle patladığını açıkladı.

Samsung, patlayan Note 7 ile alakalı açıklamayı İngiltere’deki Soru & Cevap forumunda dile getirdi.

Açıklama şöyle:

“Galaxy Note 7 üzerinde yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden  meydana gelen bir problemden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.”

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Jonathan Strobel isimli bir kullanıcı cebinde patlayan bir Galaxy Note 7 yüzünden yaralandığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.Bacağında yanıklar olduğunu ifade eden Strobel, Samsung’tan 15 bin dolar (yaklaşık 45bin TL) tazminat talep ediyor.

Samsung Note 7’deki batarya sorunu yüzünden Note 7’yi geçici olarak piyasadan çekme ve satılan Note 7’lerin de değişim ve iadesini yapma kararı aldı eğer Note 7 aldıysanız ücretinizi geri alabilir ve ya telefonunuzun  değişimini yapabilirsiniz.

Kaynak:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3796928/Florida-man-sues-Samsung-Note-7-exploded-pocket-severely-burned-leg.html

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı