Bilgi

Silinen Telefon Rehberi Geri Getirme & Silinen Numaraları Geri Alma & Silinen Kişileri Kurtar


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere telefon rehberiniz yanlışlıkla veya farklı bir nedenle silindiyse nasıl geri getireceğinizi göstereceğim.  Tabi telefon rehberi kurtarma işlemlerinin birçok farklı yol ve yöntemi bulunuyor. Burada basit ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz iki yöntemden bahsedeceğim. Ayrıca uygulamalı olarak alttaki videoyu izleyerek te öğrenebilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Öncelikle telefon rehberiniz silindiyse geri getirmek için ilk yapacağınız işlem Play Store’u açıp “Kişiler” uygulamasını yüklemek. Aslında bu uygulama birçok telefonda mevcut. Eğer sizde bu uygulamanın yüklü olup olmadığını bilmiyorsanız hemen Play Store’u açalım ve buraya “kişiler” yazıp arattıralım. Karşınızda yükle seçeneği geldiyse “uygulama” telefonunuzda yüklü değil demektir ve yüklemeniz gerekiyor. Eğer sadece “aç” seçeneği varsa o zaman uygulama telefonunuzda yüklü demektir. Yapmanız gereken sadece “aç” demek.

Kişiler uygulamasını yükleyip açtıktan sonra (hemen alttaki görseldeki gibi) sol üst kısımdaki yatay üç çizgi simgesine tıklayalım.

Buradan “Ayarları” seçelim. Gelen pencereden “Değişiklikleri Geri Al” diyelim ve rehberin silindiği zamandan önceki bir zamanı seçip “ONAYLA” diyelim. Bir kaç dakika içerisinde rehberiniz geri gelecektir.

İkinci yöntemimizde ise telefonumuzdan herhangi bir tarayıcıyı açalım ve arama kısmına contacts.google.com şekline yazalım. Ardından telefonumuz Ayarlar | Google sekmesinde bulunan gmail hesabımızla buraya giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra sol üst kısımdaki yatay üç çizgi simgesine tıklayalım ve buradan “Çöp Kutusunu” seçelim. Gelen pencereden “Kişilerin Tamamını Seçili Hale” getirdikten sonra “KURTAR” diyelim. Bir kaç dakika içerisinde rehberiniz geri gelecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı