Bilgi

Sürekli Kapanan Facebook Hesabı (Çözüm)


Mail adresimize “sürekli kapanan facebook hesabı” ile ilgili gelen bir mesajı paylaşmak istiyorum.

Merhabalar. Benim sorunum şudur. Sürekli facebook hesaplarım kapatılıyor ve yeni bir hesap açmam engelleniyor. Daha doğrusu telefondan hesap açtığımda kısa süre sonra o hesap kapatılıyor ama bilgisayardan açtığımda sıkıntı yok. Takii pc den açtığım hesabı telefondan aktif edene kadar. Aktif ettikten kısa bir süre hesabım kapatılıyor ve benden güvene almam için fotoğraf yüklememi istiyor. Kaldı ki fotoğrafım açıkça ben olduğunu gösterdiği halde. Fotoğrafı yüklüyorum ve hesabım kapatılıyor bir daha hiçbir bilgi alamıyorum. Acaba telefonuma bir şekilde bir müdahele yapıldı da hesap kapanmaları ve açamamalarım bundan dolayı mı oluyor. Çünkü 2 aydır facebooka atmadığım mail kalmadı ama cevap alamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim…

Teşekkürler.

Eğer yukarıdaki gibi sorun gibi sürekli kapanan bir facebook hesabınız varsa yapmanız gereken yeni bir mail adresi ve yeni bir telefon alarak facebook’tan yeni hesap açmak. İstediğiniz kadar farklı bilgisayar, telefon, tabletten facebook hesabı açın, bir nevi mimlenmiş telefonunuzdan uygulamayı çalıştırdığınız anda hesabınız kara listeye tekrar düşer ve facebook hesabınız kapanır.

Aslında bir çok sosyal medya hesabında kullanmaya başlanan yeni algoritma ile hesabınıza uygulamadan giriş yaptığınız anda telefonun veya tabletin sistem, mac, ip vs. gibi numara eşleştirmeleri kullanarak hesabın gerçek mi, sahte mi olduğu veya kara listeye alınan bir kişi mi olduğu tespit edilmeye çalışılır. Eğer hesabınız bir kere kara listeye alındı mı istediğiniz kadar yeni hesap açın daha önce kullandığınız telefon veya tabletten giriş yaptığınız anda hesabınız tekrar kapatılma sürecine girer.

Yapmanız gereken! Yeni bir telefon ve yeni bir mail adresi alarak farklı bir bilgisayardan facebook hesabı açmak.

3 Yorum

3 Yorum

 1. lil_begit

  8 Ocak 2019 at 17:08

  O kadar para vermek yerine hesabınızı açıp kullanabilirsiniz. 🙂

 2. Zulümistan

  20 Haziran 2019 at 06:56

  Kara liste ne? Bunların kide iş mi? İlk yıllarda bu yoktu demek ki neymiş çok para insanı azdırır yetmedi çok çok azdırır ve götleri kalkar şerefsizlerin tıpkı 25 yıldır zulme sömürüye yalana talana dolana doymayan uganda diktatörü gibi.

 3. serkan

  30 Eylül 2019 at 17:54

  kapanan Facebook hesaplarında kayıtlı olan telefon numaram Facebook hesabı açtığım zaman şöyle diyor telefon numarası başka bir hesapta kullandığın için yeni bir telefon kullan diyor halbuki benim daha önceki kapatılan veya askıya alınan hesabında telefon numaram vardı Ancak şimdi ben yeni bir Facebook hesabı açınca bu kullandığım telefon numarasını kabul etmiyor işin ilginci zaten hesabım kapatılmış veya askıya alınmış buna rağmen hala cep telefonu başka hesapta kullanılıyor görünüyor Ben şunu anladım Facebook şunu yapmak istiyor başka bir telefon numarası değişik bir telefon numarası ekle diyor daha sonra yeniden Senin hesabını askıya alıyor ya da kapatıyor bu sefer ikinci bir telefon numaran da yanıyor yani Facebook Durmadan telefon numaralarını yakıyor yani önüne zorluk çıkartıyor insanın Eskiden böyle bir şey yoktu Ancak son yıllarda Facebook oldukça sansüre ve engellemeye başladı insanları Bu da insanları Facebook’tan soğutmaya başladı

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı