Bilgi

Telefon Kilit Desenini Unuttum!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere telefon kilit desenini unuttum, kilit açma modelini unuttum, telefon model kilidini unuttum, telefon modeli kırma, telefonumun desenini unuttum, telefonumun desenini unuttum ne yapmalıyım, telefon kilit desenleri, desen kilidi kırma programı, telefon desen kilidi örnekleri ile ilgili etiket sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

telefon kilit deseni

Hepimizin bildiği gibi telefonda kullanılan kilit deseni Android telefonlarda giriş güvenliği olarak  kullanılıyor. Kilit deseni, belirli sayıdaki noktayı kendinize göre birleştirdiğiniz bir güvenlik sistemidir. Çoğu kullanıcı PIN koduna gereksinim duymadan veya PIN kodu ile beraber bu giriş güvenliğini kullanıyor. Normal kullanımda telefonun bir başkası tarafından kullanılmaması veya özel bilgilerin okunmaması için vazgeçilmez özelliklerdem.

Peki çizdiğiniz deseni unutursanız ne yapmanız gerekiyor?

Hemen hemen bir çok android telefonda üst üste 5 kez kilit deseni yanlış girildikten sonra 30 saniyeliğine kilit deseni bloke oluyor bu kez tekrar size yeniden denemeniz için şans veriliyor.

telefon kilit deseni unuttum

Ancak kilit blokesi gerçekleştikten sonra size acil arama ve deseni unuttunuz mu? Seçenekleri sunuluyor. Eğer deseni unuttum derseniz deseni oluştururken girdiğiniz kodu kullanarak telefonunuzu açabilirsiniz. Eğer desen kodunu hatırlamıyorsanız diğer bir seçenek olarak telefonunuzda tanımlı olan gmail kullanıcı adı ve şifresini girerek telefonunuzu açabilirsiniz.

telefon kilitlendi

Eğer yukarıdaki işlemlerden gmail veya desen açma kodunu hatırlamıyorsanız telefonunuza format atmaktan başka seçeneğiniz kalmıyor. Ancak bu durumda telefonunuzdaki herşeyin (resim,fotoğraf v.s) silineceğini unutmayınız.

Her telefonunun format seçeneği farklıdır. Ancak genel olarak telefonu kapatıp yeniden açıyoruz ve açılır açılmaz POWER, SES ve MENÜ tuşlarını kullanarak telefonumuza format atıyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı