Bilgi

Telefonun Dahili Belleğini Wi-Fi Kullanarak Bilgisayar ile Paylaşma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Telefonun Dahili Belleğini Wi-Fi Kullanarak Bilgisayar ile Paylaşma” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Burada yapacağımız işlem basit bir şekilde şöyle. Herhangi bir akıllı telefonun dahili belleğini aynı ağ üzerinde bulunan herhangi bir bilgisayar ile paylaşacağız. Bunun içinde herhangi bir USB Kablosu, Program, Uygulama vs. kullanmayacağız. Yani telefonumuzun dahili belleğini kablosuz olarak bilgisayar ile paylaşacağız. Ayrıca bazı eski cihazlarda ara yüz farklılığı olabilir. Bu tip cihazlarda sahip olanlar içinde aşağıda anlatılan video sonunda kısa bir açıklama bulunuyor. Bu videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Şimdi hazırsanız telefonun dahili belleğini kablosuz olarak bir bilgisayar ile nasıl paylaşacağınızı gösterelim. İlk olarak telefondan kısa bir ayar yapacağız. Sonra bilgisayarımıza geçeceğiz.

İlk olarak telefonunuzun Dosya Yöneticisine gidin ve Ayarlar sekmesine ulaşarak FTP‘yi seçin. Gelen pencerede ilk olarak Ayarlar yazan yeri seçin ve ekrandaki gibi ayarları oluşturun.

Son olarak tekrar geri gelerek Başlat deyin.

Şimdi bilgisayarınıza geçiş yapın, buradan bilgisayarıma gidin ve telefonunuzun ekranındaki URL‘yi aynen buraya yazın ve enter yapın. Böylece doğrudan kablosuz olarak telefonun dahili belleğine ulaşmış olacaksınız.

#telefon #bellek #paylaşma #wifi #kablosuz #bilgisayar #dahili

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı