Bilgi

WhatsApp Parmak İzi Kilidi Koyma ve Kaldırma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “WhatsApp Parmak İzi Kilidi Koyma ve Kaldırma” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Eğer WhatsApp uygulamasını parmak izinizle ile erişim sağlamayı düşünüyorsanız bunun için telefonunuzun “Parmak İzi Kilidini” açmış olmanız gerekiyor. Eğer hali hazırda parmak izi ile telefona erişim sağlamıyorsanız alttaki videoda anlattığım “Telefon Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?” videosunu izleyerek “Parmak İzi Kilidini” aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Şimdi telefon parmak izi kilidinizin aktif olduğunu varsayarak “WhatsApp Parmak İzi Kilidi Koyma ve Kaldırma” işlemine geçelim. İlk olarak WhatsApp uygulamamızı açalım. Buradan sağ üstteki üç nokta simgesine klikleyelim ve açılan panelden “Ayarlar” diyelim. Buradan Hesap, ardından Gizlilik sekmesini seçelim.

Gizlilik sekmesini seçtikten sonra pencerenin en alt kısmına gidelim. Burada “Parmak İzi Kilidi” yazan yeri seçelim. Gelen pencereden “Parmak İziyle Aç” seçeneğini aktif hale getirelim. Karşımıza gelen “Parmak İzini Onayla” ekranında telefona tanımlı parmağımızı cihazın parmak izi sensörüne dokunduralım.

 WhatsApp penceresinden çıktığımızda otomatik olarak ne kadar sürede parmak izine geçmesini istiyorsak o süreyi seçelim. Ben burada 1 dakika sonrayı seçtim. Bildirimde içeriği göster seçeneği oldukça önemli. Şimdi burayı kapatırsak yani pasif hale getirirsek bize WhatsApp’tan bildirim gelir ancak telefon ekranında mesajı gönderen ve mesaj içeriği görünmez. Sadece WhatsApp mesaj geldiği bilgisi gelir. Ancak bildirimde içeriği göster seçeneği açıksa mesajı gönderen kişi ve mesaj içeriği ekranda görünecektir.

Eğer WhatsApp parmak izi kilidini tekrar kaldırmayı düşünüyorsanız; Ayarlar, Hesap, Gizlilik kısmından sayfanın en altına inin ve Parmak İzi Kilidini klikleyin. Buradan parmağınızı tanıtarak gelen pencereden Parmak İziyle Aç seçeneğini pasif hale getirin. Böylece WhatsApp parmak izi kilidi bir daha sorulmayacaktır.

İşlemimiz bu kadar.

#WhatsApp #Parmakizi #Kilidi #şifre #parmak #izi #kilidi

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı