Bilgi

Tinder Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Tinder iOS ve Android işletim sistemleri için geliştirilen bir arkadaşlık (çöpçatanlık) uygulamasıdır.  Bu uygulama Facebook altyapısını kullanarak üye olunabilen uygulamada, kullanıcılar bulundukları konuma (telefonun GPS/Konumuna göre) yakın olan insanlarla tanışırlar.

Tinderi kullanmaya başlamak için android için buradaki linkten telefonunuza indirip kullanabileceğiniz gibi doğrudan android telefonlar için Google Play/Play store veya iOS (Apple) için iTunes‘e Tinder yazarak indirip kurabilirsiniz.

Tinderi kullanmaya başladığınızda bulunduğunuz yere göre ve varsayılan ayarlarla karşınıza çıkan profil fotoğraflarından kişileri Beğenip / beğenmemeye göre iletişim kurmaya çalışıyorsunuz. İki kişinin birbirini beğenmesi durumunda eşleşme gerçekleşir ve iki taraf için de sohbet edebilme olanağı ortaya çıkar. Yani siz karşınıza çıkan birini beğendiğinizde eğer karşıdaki kişide sizi beğenirse sohbet kısmı açılıyor ve sohbete başlıyorsunuz.

Beğendiğiniz kişiyi kalp butonuna klikleyerek beğendinizi belirtiyorsunuz. Karşıdaki kişide sizi beğenirse sohbet açılıyor. Eğer beğenmezseniz çarpı simgesine veya kaydırma ile bir sonraki fotoya/profile geçiyorsunuz. Beğenmediğiniz karşı tarafa iletilmiyor. Birde süper (yıldız logusu) like var. Oda çok beğendim gibi bir anlamı var. Ancak buda sınırlı sayıda kullanabilirsiniz. Normal beğenmede sınırlı sayıda. Bunları tükettiğinizde açılması için 12 saat beklemeniz gerekiyor.

Ayar kısmında dilerseniz aradığınız cinsiyet, mesafe, yaş aralığını seçebiliyorsunuz. Ayrıca bilgilerinizi düzenleyebilir. Yeniden tanımlama yapabilirsiniz. Extra özellik kullanmak için ücret ödemek durumundasınız.

Uygulama Türkçe’nin de dahil olduğu 38 farklı dilde, 196 farklı ülkeye hizmet vermektedir. Yapılan açıklamaya göre uygulamayı kullanan insan sayısı 1 milyonu aşmıştır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı