Bilgi

Tinder’de Fake GPS ile Konum Değiştirme


Merhaba. Bu yazımızda TİNDER adlı uygulamayı kullanan kullanıcılar için sahte GPS (konum) ile farklı lokasyonda bulunan kişileri nasıl görebileceğinizi kısaca anlatacağım. Öncelikle anlatacağım yöntemde biraz sabırlı olmanızı ve –kısa sürede olsa- hemen sistemin devreye girmeyeceğini hatırlatayım. Şimdi aşama aşama –kısaca- anlatayım.

Tinder, bildiğiniz üzere iOS ve Android platformları için geliştirilen bir arkadaşlık uygulamasıdır. Bu uygulama ile doğrudan üye olabileceğiniz gibi Facebook altyapısını kullanarak üye olabilirsiniz. Bu uygulamanın temel amacı kullanıcılar bulundukları konuma yakın olan insanlarla iletişim kurmayı amaçlayan bir çöpçatanlık uygulaması.

1- İlk olarak yapmanız gereken Fake GPS GO Location Spoofer Free adlı uygulamayı buradan indirip kurun. Farklı sahte GPS kullandığınız uygulama varsa onuda kullanabilirsiniz. Ben Fake GPS GO Location Spoofer Free öneriyorum. Bu uygulamayı isteseniz Google Play/Play Store’den Fake GPS GO Location Spoofer Free yazarak indirebilirsiniz.

2- Şimdi telefonunuzun Ayarlar/Genel kısmından en alta inerek Telefon Hakkında yazan yeri bulun ve bu sekmeden Yazılım Bilgileri kısmını seçin. Açılan pencerden Yapım Numarası yazan yeri 7 kez klikleyin. 7 Kez kliklediğiniz de Ayarlar kısmında Geliştirici Seçenekleri aktif hale gelecektir. Yani Geliştirici Seçenekleri diye yeni bir sekme çıkacaktır.

3- Telefon Ayarlar/Genel kısmında Geliştirici Sekmesine gelin ve burayı klikleyin. Açılan pencerede en alta doğru Mock lokasyon Uygulamasını Seçin yazan yeri seçerek indirdiğiniz Fake GPS uygulamasını klikleyin.

4- Aynı şekilde telefonunuzun Ayarlar/Genel kısmından konum yazan yeri seçin ve burada bulunan konum özelliğini aktif hale getirerek Mod’u seçin. Açılan pencerede Sadece Cihaz Sensörleri (Sadece GPS) yazan yeri seçin.

5- Şimdi Ayarlar/Genel kısmına tekrar gelin ve Uygulamalar kısmından Tinder’ı bulun ve depolama kısmından Önbelleği Sil kısmını seçin. Böylece tinderdaki konum vs. bilgileriniz sıfırlanacak.

6- Son olarak yapacağınız işlem Fake GPS GO Location Spoofer Free’ı uygulamasını açın ve kendinize göre bir lokasyon seçip çift klikleyin ardından sağ alttaki Play Logosuna klikleyin.

7- Şimdi Tinder’i açıp doya doya aramalara başlayabilirsiniz. Bu arada dediğim gibi hemen aktif olmayabilir. Biraz 5-10 dk gibi sabretmenizde fayda var.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Emir

    11 Aralık 2018 at 20:52

    Merhabalar. Dediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirdim konumumu kontrol ettiğim zaman değiştiğini görüyorum fakat tinderda konumun değişmiyor yardımcı olursanız sevinirim.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı