Bilgi

Tost Makinesı Tavsiyesi | Hangi Tost Makinesini Almalıyım?


Bir tost makinesi almaya karar verdiyseniz alacağınız tost makinesinin özellikleri hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Tost makinesi teorikte kullanımı oldukça kolay ev aletleri arasında yer alıyor. Ancak pratikte bazen saç-baş yoldurtan sonuçlarla karşımıza çıkabiliyor. Uzun zaman aralıklarında tost yapan biriyseniz veya tost yapma konusunda pek isteksiz biriyseniz bence hiç almayın. Çünkü bu makineler hepimizin evinde/işyerinde kullanımı rağbet göremediğinde mutfağın bilinmeyen bir alanında saklanan bir cihaza dönüşüyor. Ancak benim gibi tost yapmayı seven biriyseniz az-biraz bütçenizden ödün verip iyi bir şey almaya çalışın.  İkinci husus tost yapma olayı herkesin becerebileceği bir şey değil. Birçok kişi tost yaptıktan sonra tost cihazının temizlenmesinden yakınıyor. Ancak özenle hazırlayacağınız tost hem cihazın hem de mutfağın kirlenmesinin önüne geçecektir. Yoksa karınızı doyurmak için iki parça ekmekle hız bir şekilde tost yapmaya kalkmak temizlik aşamasında biraz vaktinizi alabilir. Tabi tost makinesi ile sadece tost yapılmıyor. Adı her ne kadar tost makinesi olsa da tost dışında aklınıza gelemeyecek sayısız türden yemek yapabilme olanağı sunuyor. Bir öğrenci evinden tutun dev bir malikaneye kadar tost makinesi bir mutfağın vazgeçilmez elektrikli araçlarından bir tanesidir.

Tost makinesinde en çok dikkat edilen husus watt değeri ve plaka yüzeyinin yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Watt değeri tost makinesinin motor gücünü gösteren ve hızlı ısınmasını sağlayan değer. Bu değer ne kadar yüksek olursa makineniz o derece hızlı ısınacaktır. Bir tost makinesi genel olarak 1000 – 2400 Watt arasında bir değere sahiptir. Ancak burada watt değeri düşük olan bir makine daha geç ısınıyor algısı çıkmasın. Bu tamamen cihazın yapısında bulunan donanımlarla ilgili olduğunu belirtelim. Tabi buda markanın kalitesine göre değişiyor. Plaka yüzeyleri; granit, döküm, teflon, yanmaz yapışmaz kaplama, seramik, alüminyum şeklinde özelliklere sahip. Her özelliğin kendine göre artı eksileri bulunuyor.

Arzum AR227 Marino Tost Makinesi

Arzum marka tost makinelerinin piyasada çok beğenildiğini ve satıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu konuda son zamanların en başarılı cihazı olan “Arzum AR227 1800W Marino Izgara Tost Makinesi” yaklaşık 260 TL etiket fiyatı ile birçok mağazada bulmanız mümkün. 1800 Watt motor gücü, yiyecek kalınlığına göre ayarlanabilen ve 180 derece açılabilen üst gövde ile ihtiyacınız olan birçok yemeği/tostu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sinbo SSM-2530 Tost Makinesi

Son zamanların dikkat çeken diğer bir ürünü ise “Sinbo SSM-2530 Tost Makinesi” yaklaşık 150 TL gibi bir fiyat etiketine sahip. Hem uygun fiyata hem de iyi bir tost makinesi almak isteyenlerin tercihi olabilecek bu cihaz 2000 Watt güce sahip. Tos makinesi üzerinde cihazın açık ve kullanıma hazır olduğunu gösteren lambalar, ayarlanabilir sıcaklık kontrolü düğmesi bulunuyor.

Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi

Bu ürün daha çok bireysel kullanım için tasarlanmış. Küçük yapıda olan bu tost makinesi öğrenciler için oldukça ideal. Hem fiyatının uygun olması hem de şık bir tasarımı bulunması birçok kişinin ilk tercihi arasında bulunuyor. Bu üründe yan yana iki tost yapabilirsiniz. 750 Watt motor gücü bulunuyor ve bu özellik cihazın ısınmasını biraz geç olacağını düşündürebilir. Ancak cihazın küçük olması bu durumun önüne geçiyor. Yine de daha iyi bir tost makinesi istiyorsanız bu ürünün size göre olmayacağını belirtelim.

Arzum AR292 Tost Makinesi

Yaklaşık 350 TL fiyat etiketine sahip olan bu tost makinesi ısıtıcı plakları çift taraflıdır. Bir tarafı kanallı olan ısıtıcı plakaların arka tarafı yumurta, krep ve hamburger köftesi gibi yiyecekleri daha kolay pişirebilmeniz için düz olarak tasarlanmıştır. 1800 Watt gücü, 3 kademeli; ısıtma, tost ve ızgara-pişirme ısı ayarı, 6 adet tost yapabilme kapasitesi, açılabilen üst kapağı sayesinde geniş kullanım imkanı sağlıyor. Sağlıklı ve yağ kullanmadan yiyecek ve atıştırmalıklarınızı hazırlamanızı sağlayan 5 katmanlı granit efektli plakaları, daha büyük atıştırmalıklar yapabilmeniz için ayarlanabilir plaka aralığı bulunuyor.

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

Ev tipinde tasarlanmış bu tost makinesi 200 TL bütçesi olanlar için en ideal tost makineleri arasında gösterilmektedir. Şahsen “Dökümix” marka tost makineleri adı her ne kadar çok duyulmasa da tavsiye ettiğimi söyleyebilirim. Zaten bu ürünle ilgili yorumları okuduğunuzda bana hak vereceğinize eminim. Bu ürün; tasarımı kullanım ve temizleme aşamasında insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Ayarlanabilir otomatik ısı termostatı hiçbir taşıyıcı aksam plastik değildir. Tek parça dayanıklı kulp sistemi Krom rezistans Yüzeyinde hiçbir kaplama yoktur ve temizliği oldukça kolaydır.

Grundig CG 6860 Tost Makinesi

Tost makinesi olarak son tavsiyemiz “Grundig CG 6860 Tost Makinesi” olacak. Grundig CG 6860 ; yanmaz, yapışmaz, çizilmeye ve bulaşık makinesinde yıkanmaya karşı 7 kat daha dayanıklı olup; QuantCoatTM döküm pişirme yüzeyleri sayesinde, uzun süre güvenle kullanabileceğiniz bir ızgara ve tost makinesidir. 180 derece açılabilen yüzeyleri, 4 sıcaklık kademesi ve fazla yağı toplayan haznesiyle et, balık ve sebze gibi pişmek için farklı sıcaklıklara ihtiyaç duyan yiyecekleri uygun şekilde pişirmenizi sağlar.

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı