Bilgi

TP-LINK Archer VR2800 Modem İnceleme ve Yorum


Şu sıralar modem markaları arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu. Özellikle yeni teknolojiler ve yazılımlarla modemlerin daha uzak bir mesafeye daha güçlü bir şekilde kesintisiz wifi erişimi sağlanması hedefleniyor.  Bir modem söz konusu olduğunda elbette ki ilk akla gelen modem markaları TP-Link ve Airties. Özellikle TP-Link’in 2010 sonrasında gerçekleştirdiği büyük teknolojik adımlar sayesinde pazar hakimiyetinde gittikçe güçlendiğini gösteriyor.

1996 yılında kurulan TP-Link, gündelik hayatın her alanında yer alan güvenilir ağ cihazları ve aksesuarlarının dünya çapında bir sağlayıcısıdır. Şirket, sürekli analist firması IDC tarafından, 120’den fazla ülkeye dağıtım sağlayan ve dünya çapında yüz milyonlarca kişiye hizmet veren WLAN ve geniş bant CPE cihazlarının 1 numaralı sağlayıcısı olarak sıralanmaktadır.

TP-LINK Archer VR2800 Modem Teknik Özellikleri

1- En Hızlı VDSL Modem Router: Archer VR2800 5 GHz bandında 2167 Mbps ile ve 2.4 GHz bandında 600 Mbps ile çalışmaktadır. Gelişmiş Broadcom® NitroQAM™ ve 4-akış teknolojisinin güçlü birleşimi 5GHz bant kablosuz hızını her cihaz için arttırmak için veri aktarımını daha da genişletir.

2- 802.11ac Wave 2: Wi-Fi’nin en yeni standartı MU-MIMO ve 160MHz Bant genişliği içerir. 802.11ac Wave 2 Wi-Fi’nin en yeni standartıdır. Bu dört adet eş zamanlı data akışının cihazları standart AC routerlara göre 4 kat daha hızlı bağlayan MU-MIMO teknolojisini içerir. Buna ek olarak, Wave 2, tek kanalda daha hızlı transfer hızı için genişletilmiş 160MHz’ye kadar bant genişliğine* olanak sağlar. Not: * 160MHz bant genişliği teknolojisi güncelleme sonra gelecektir.

3- 1 GHz çift çekirdekli CPU: İki adet yardımcı işlemci ile Broadcom 1GHz çift çekirdekli CPU VR2800 modeminin en iyi performansta çalışmasına yardımcı olur. VR2800, en yüksek performansta çalışmak için iki yardımcı işlemci ile sektör lideri Broadcom 1GHz çift çekirdekli CPU ile çalışır. Broadcom, DSL ürünleri için tüm dünyadaki 100 adet İnternet Servis Sağlayıcıdan daha fazlası için entegre edilmiş çözümler sunan dünyanın en çok kullanılan yonga setlerini sunar. Bu garanti mükemmeldir fakat İnternet Servis Sağlayıcınız ile olan uyum daha da mükemmeldir.

4- TP-Link Tether Uygulaması: Ücretsiz Tether uygulamamız sayesinde Archer VR2800 ürününü herhangi bir Android veya İos cihazından kolayca kurabilirsiniz ve yönetebilirsiniz. Ayrıca Tether uygulaması sayesinde tüm gelişmiş özellikler uygulama ile geliyor. Ebeveyn Kontrolü, çocuklarınız için güvenli bir ağ çevresi oluşturmanıza yardımcı olur. Misafir Ağı ve Engelli Listesi sayesinde ev ağınızı ve ev ağınızı kimin kullandığını kontrol altına alabilirsiniz. Ağ yönetimi hiç bu uygulama sayesinde olabildiğince kolay.

5- Tüm Eviniz İçin Maksimum Kapsam: Evinizin her yerinde Wi-Fi’ye ihtiyacınız mı var? VR2800 tüm evinizi saracak. Dört adet harici anteni evinizin her yerinde ulaşılması zor alanlara dahi güçlü bir ağ sunar. Güç yükselticileri ve düşük gürültülü yükselteçleri, Wi-Fi kapsamını arttırmak için gönderme ve alma sinyallerini arttırır. Ve hüzmeleme ile konumlandırmak ve hedeflenen bağlantılar oluşturmak için, her nereyi istiyorsanız oraya mobil cihazınızı alın.

6- Yıldırım Hızında Kablolu Bağlantılar: Dört adet Gigabit Ethernet bağlantı noktaları Hızlı Ethernetten 10 kat daha hızlı bir şekilde çalışır. Oyun konsolunuzu, masaüstünüzü veya IPTV’nizi 4K hız için bağlayın. İki adet USB 3.0 bağlantı noktası hard diski bağlamanıza ve USB 2.0’dan 10 kat daha hızlı transfer yapmanıza olanak sağlar. Ağınızda hızlıca ve kolayca dosya, fotoğraf, muzik ve video paylaşabilirsiniz.

7- Süper Hızlı VDSL Modem Router: VDSL2 teknolojisi 100Mbps seviyesine kadar VDSL geniş bant hızı iletir. Dahili DSL portu, çoğu İnternet Servis Sağlayıcısı ile uyumluluk için tüm standart DSL bağlantılarını* destekler. * Archer VR2800, VDSL2, ADSL2+, ADSL2 ve ADSL ile uyumludur.

Diğer Teknik Özellikler

  • Kablosuz Standartlar: IEEE 802.11ac/n/a 5GHz, IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz
  • Frekans: 2.4GHz and 5GHz (Supports DFS)
  • İletim Gücü: <20 dBm (2.4 GHz), <23 dBm (5 GHz Band1 & Band2), <30 dBm (5 GHz Band3)
  • Kablosuz Güvenlik: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA-PSK2 şifrelemeleri
  • Boyutlar: ( W X D X H ) 263.8 × 197.8 × 37.3 mm
  • Anten Tipi: 4 Adet harici çıkarılabilir çift bantlı anten (RP-SMA)
  • EEE Standartları: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, 802.3ab
  • Harici Güç Kaynağı: 12V/3.3A

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı