Bilgi

Turkcell PIN Kodunu Nasıl Öğrenebilirim?


Bu yazımızda Turkcell PIN Kodunu unuttuysanız, hatırlamıyorsanız veya PIN kodunu bloke ettiyseniz nasıl yeniden PIN Kodu alarak telefonunuzu açacağınızı anlatacağım. Öncelikle işlemimiz yani PIN Kodu öğrenme işlemi iki şekilde yapılabilir.

1-Yöntem: Eğer bulunduğunuz yerde internet v.s yoksa 0 532 532 00 00 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayın ardından 2’ye basın ve bir Müşteri Hizmetleri Yetkilisine bağlanın. Telefon açıldığında yetkiliden PUK Kodumu (PIN Değil) öğrenmek istiyorum deyin. Sizden TC Kimlik, Doğum Tarihi, Memleket gibi bilgiler isteyecektir. Bunları söyledikten sonra size ibr PUK Kodu verecektir. Eğer PIN Kodunuz bloke olduysa zaten telefon sizden PUK kodunu isteyecektir. PUK kodunu girin ve ardından kendinize yeni bir PIN kodu belirleyin. Yok eğer telefonunuz PIN Kodunu istiyorsa 3 defa rastgele numara girip PIN Kodunuzu bloke edin bunu yaptıktan sonra telefon zaten sizden PUK Kodunu isteyecektir. PUK Kodunu girdiğinizde yeniden PIN girmenizi isteyecektir.

2- Yöntem: Burayı klikleyerek gittiğiniz Turkcell Resmi Web Sitesinden dilerseniz TC Kimlik, Doğum Tarihi ve Telefon numaranızı girerek PUK Kodunu öğrenin ardından 3 kez telefonunuzdan PIN kodunu hatalı girip PIN Kodunu bloke edin ve sitenin size verdiği PUK Kodunu girdikten sonra yeniden PIN Kodunu belirleyin. Not:Eğer PUK Kodunuz bloke ise zaten telefon sizden PUK Kodu girmenizi isteyecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı