Bilgi

WhatsApp’a Video Konferans Özelliği Geliyor


Akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp her gün yeni bir özelliği ile kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor.

Facebook tarafından toplamda 19 milyar ABD doları karşılığında satın alındıktan sonra kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger bu kez Video Konferans özelliği ile karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır beklenen video konferans özelliğini test etmeye başlayan WhatsApp bu ayın başında gerçekleştirilen F8 Geliştiriciler Konferansı’nda video konferans özelliğini kısa zamanda yayınlayacağını duyurdu.

Şu anda –test aşamasında olan ve- kullanıcıların aynı anda görüntülü bir şekilde görüşmesine olanak tanıyan bu özellik, yalnızca sınırlı sayıda bir kullanıcı kitlesine özelliği test etmeleri için sunuldu. Toplu bir şekilde video konferans için önce bir arkadaşınıza görüntülü arama isteği gönderdikten sonra, rehberinizde bulunan diğer arkadaşlarınızı da video görüşmesine ekleyebiliyorsunuz. Bu özellik şu anda en fazla 4 kişiye kadar görüntülü görüşme olanağına imkan veriyor. Test aşaması tamamlandıktan sonra kullanıcıların hizmerine sunulacak olan bu özellik ilk aşamada tüm Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir hale getirilmesi bekleniyor.

Bu radikal karar sayesinde bu alanda hizmet sunan bir çok elektronik şirketin zarar edeceği gelen bilgiler arasında. Keza bir çok elektronik şirketi video konferans alanında özel cihazlar pazarlıyor. Özellikle kurumsal yapıların WhatsApp’a yönelmesiyle pazar payının el değiştireceğini söylemek mümkün.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı