Bilgi

WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?


WeTransfer Nedir?

Herhangi bir belge, fotoğraf, dosya, film, müzik veya aklınıza gelebilecek herhangi bir dökümanı olabildiğince kısa sürede dilediğiniz herhangi bir kişiye veya kişilere göndermenizi sağlayan bir platformdur. Ücretsiz olarak 2 GB’lık kapasitedeki bir veriyi 20 kişiye anında gönderebilirsiniz. Sınırsız özelliğini kullanmanız için Plus hesabı almalısınız.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

Bu platformun iki özelliği var! Birinci özelliği dilerseniz yüklediğiniz dosyanın LİNKİ’ni alıp karşı tarafa herhangi bir şekilde (kısa mesaj,twitter, whatsapp, facebook v.s) karşı tafa verip indirmesini sağlayabilirsiniz.  İkinci özelliği ise doğrudan 20 E-Maile (20 Kişiye) göndereceğiniz verinin yüklenmesi sonunda  belirlediğiniz e-maillere indirme linki yollayabilirsiniz.

Yükleme işlemleri tamamlandığında yüklenilen dosya(lar) 7 gün boyunca saklanır ve 7. günün sonunda otomatik olarak silinir. https://www.wetransfer.com sitesine gidin ilk yapacağınız işlem dosyayı hangi türde karşı tarafa göndermek istediğinizdir. E- Mail mi? Yoksa Link Şeklinde mi? Buradan bunu belirledikten sonra bilgileri girip AKTAR diyoruz.

share

E-Mail’e Dosya İndirme Linki Göndermek

E-Maili seçip istenilen bilgileri girdikten sonra DOSYA EKLE diyoruz ve dosyamız yüklendikten sonra karşı tarafından e-mailine gidiyor. E-Maile gelen indir linkine kliklediğinde dosya bilgisayarına iniyor. Ve tabi dosyayı indirdiğinde bizimde haberimiz oluyor. Bize dosyayı indirdi diye mail geliyor.

e-mail-wetransfer

İndirme Linki Almak

Bana sorarsanız tabi en kolay yolu bu! Link kısmını seçip DOSYA EKLE diyoruz ve ardından AKTAR kısmı çıkıyor. Bunu yaptıktan sonra dosyalarımız yükleniyor ve bize bir LİNK veriyor. İşlem bu kadar.

link-wetransfer

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı