Bilgi

Bilgisayarı Otomatik Kapatma


Kullandığınız bilgisayarı zamanlayarak dilediğiniz herhangi bir zamanda otomatik olarak kapatabilirsiniz. Program kullanmadan oldukça basit bir şekilde bu işlem mümkün. Bilgisayarınızı zamanlayarak otomatik kapatmak için aşağıdaki üç adımı yapmanız yeterli. Yalnız diyelim ki otomatik kapatma komutunu verdiniz ve ardından süreyi değiştirmek isterseniz bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. İkinci kez bilgisayarı kapat komutu giremiyorsunuz. Bu nedenle zaman kaybetmeyin.

Bilgisayarı Otomatik Kapatma

1- Başlat kısmına gidin cmd yazıp entera basın. (Yada Windows+R windows+r tuşuna basın açılan pencereye cmd yazıp entere basın!)

shutdown (1)

2- Açılan siyah pencereye shutdown -s -f -t x yazıp entera basın. ( x yazan yere kaç snaiye sonra kapatmak istediğiniz yazın) Örneğin 1 saat sonra bilgisayarın kendiliğinden otomatik olarak kapanmasını istiyorsanız shutdown -s -f -t 3600 yazın.

  • 1 Saat = 3600 Saniye
  • 6 Saat = 21600 Saniye
  • 1 Gün = 86400 Saniye

shutdown (2)

3- Komutu girdiğiniz anda sağ alt kısımda bilgisayarınızın ne zaman kapatılacağına dair uyarı yazısı gelecektir. Herkese bol güneşli günler. Selametle kalın.

shutdown (3)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı