Bilgi

WhatsApp 2020 Yılında Bazı Akıllı Telefonlarda Artık Çalışmayacak


Her yıl olduğu gibi, 2020‘de WhatsApp, mesajlaşma uygulaması tarafından sunulan yeni özellikleri karşılayamayan bazı eski cihazları desteklemeyi durduracak. İşte 2020’den itibaren WhatsApp desteğini kaybedecek cihazların listesi.

Hiç şüphe yok ki WhatsApp dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp‘ın ekibi, ister arkadaşlarınızla, ister ailenizle veya işiniz için iletişim kurmak için kullansanız da kullanıcı deneyimini optimize etmek için başta Instagram olmak üzere kardeş uygulamalardan genellikle ‘çalınan’ yeni özellikleri sürekli olarak entegre eder. Bu yüzden 2020‘den itibaren WhatsApp‘ın artık belirli cihazları desteklemeyeceğini bilmek önemli olacağını düşünüyorum.

Şirket, blogunda aşağıdaki platformlarda yeni bir hesap oluşturmanın veya mevcut bir hesabı doğrulamanın artık mümkün olmayacağını duyurdu:

Android 2.3.7 Gingerbread ve önceki sürümler (1 Şubat 2020’den itibaren)

iOS 8 ve öncesi (1 Şubat 2020’den itibaren).

Bu, teorik olarak uygulamayı kullanmaya devam edebileceğiniz (zaten bir hesabınız varsa) ancak bazı özelliklerin herhangi bir zamanda çalışmayı durdurabileceği için sınırlı bir şekilde mümkün olacağı anlamına gelir. Mesele, Windows Phone olarak bilinen işletim sistemini kullananlar için çok daha kötü. 1 Ocak 2020‘den itibaren Windows Phone artık WhatsApp desteği almayacak.

WhatsApp‘ın her yıl bazı platformları desteklememeye karar vermesinin nedeni, onları gerçekten kullanan sınırlı sayıda kullanıcı ve teknik özellikleri yeni özellikler uygulamak için imkansızlığıdır. Dolayısıyla, Android 4.0.3 ve sonraki sürümleri, iOS 9 ve sonraki sürümleri veya KaiOS 2.5.1 ve sonraki sürümleri olan bir cihazınız varsa, problem yok! Değilse, yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünün.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı