Bilgi

WhatsApp Durum Nasıl Silinir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda –basit bir şekilde- WhatsApp Durum Nasıl Silinir? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

WhatsApp, dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.

Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.

WhatsApp, Facebook tarafından 4 milyar Amerikan Doları nakit para, 12 milyar Amerikan Doları hisse senedi ve 3 milyar Amerikan Doları sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar Amerikan Doları karşılığında satın alınmıştır.

 WhatsApp Durum Nasıl Silinir?

WhatsApp Durum 24 saat sonra kaybolan metin, fotoğraf, video ve animasyonlu GIF’leri paylaşmanızı sağlar. Kişilerinize durum güncellemesi gönderebilmeniz ve onların durum güncellemelerini alabilmeniz için, her iki tarafın da birbirinin telefon numaralarını adres defterine kaydetmiş olması gerekir. Bir kişinin durum güncellemesini görmek için, WhatsApp Durum sekmesine dokunun ve kişinin durumunu seçin. Kişilerinizden birinin durum güncellemesini cevaplamak için, durum güncellemesini izlerken ekranın altındaki Cevapla‘ya dokurak mesaj gönderebilirsiniz.

Durum güncellemeleri 24 saat sonra otomatik olarak kaybolur. Ayrıca durum güncellemenizi manuel olarak silebilirsiniz, bu işlem durum güncellemenizi kişilerinizin telefonlarından da siler.

WhatsApp Durum Manuel Olarak Silmek İçin

Durum ekranına gidin. Durumum‘un yanındaki üç noktaya dokunun > durum güncellemenizi seçip basılı tutun. Çöp kutusu > Sil‘e dokunun.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Nas

    27 Şubat 2020 at 12:08

    Vatsapı sildikten sonra onda kalan durumu nasıl silmemiz gerek tekrar yükledikten sonrada kaldırılmıyor yardımcı olurmusunuz

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı