Bilgi

Whatsapp Video Gönderme Sorunu | Uzun Videolar Neden Gitmiyor?


WhatsApp üzerinden bir video göndermeye çalıştığınız zaman bazen videonun tamamının gönderilmediğine tanık olursunuz. Aslında bunun nedeni oldukça basit. WhatsApp ile göndereceğiniz bir video eğer 16 MB üzerinde ise varsayılan olarak ilk 1-3 dakikasını gönderir. Yani videoyu gönderdiğiniz kişi sadece ilk 1-3 dakikasını izleyecektir. Ancak isterseniz siz manuel olarak gönderme aşamasında dilediğiniz 1-3 dakikalık aralığı kendiniz seçebilirsiniz.

Örneğin yaklaşık 24 MB olan Bon Jovi’nin İt’s My Life adlı video klibini WhatsApp ile bir kişiye göndermek istediğimde otomatik olarak sadece 16 MB’lık kısmını gönderecektir. Bu yaklaşık (video özelliğine göre değişebilir) 2.12 dakikasına denk gelmektedir. Ne yaparsam yapayım bu kapasiteden farklı göndermeyecektir. Dilerseniz toplam 16 MB’a denk gelen bir kısmı beyaz kare içindeki alanı hareket ettirmek suretiyle karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Peki ben karşı tarafa videonun tamamını nasıl göndereceğim.

Aslında bu işlemin bir çok yolu var. Örneğin video kalitesini çeşitli programlarla düşürüp gönderme seçeneğine sahipsiniz. Ancak şahsen bunu pek tavsiye etmiyorum. Programı indir, kur, ayarla vs. zahmetli bir iş. Bunun en basit yolu dünyada yaygın bir şekilde kullanılan WeTransfer platformunu kullanmak. Bu platform (yanılıyorsam düzeltin) cep telefonu uygulaması için 10 GB veya masaüstü bilgisayar veya laptop için 2 GB’a kadar video vs. gönderim sağlayabiliyorsunuz. Üstelik kullanımı çok kolay.

Video göndermek için cep telefonu için burada bulunan WeTransfer Uygulaması veya normal masaüstü bilgisayar/laptop için wetransfer.com adresine gidiyorsunuz. Şimdi size basit bir şekilde her ikisi (cep telefonu veya bilgisayar) için nasıl video göndereceğinizi anlatayım.

Akıllı Telefon ile Video Gönderme

Burada bulunan Google Play aracılığı ile uygulamayı telefonunuza indirip kurun. Dilerseniz doğrudan Google Play’e WeTransfer yazıp indirebilirsiniz. Ardından uygulamayı çalıştırıp açılan sayfadan aşağı kaydırarak videoları buluyoruz ve göndermek istediğimiz videoyu seçip NEXT diyoruz. Açılan pencerede to kısmına videoyu göndereceğimiz kişinin mail adresini giriyoruz, from kısmına ise gelmediyse kendi mail adresimizi (farklı da olabilir) giriyoruz ve START TRANSFER diyoruz.

Start transfer dedikten sonra videomuz kısa sürede yüklenip tamamlanıyor. İşlemimiz tamamdır. Karşıdaki kişi mail adresine girip gelen linki kliklediğinde videoyu telefonuna veya istediği bir cihaza indirebilecektir.

Masaüstü Bilgisayar veya Laptop ile Video Gönderme

Bu işlem için https://wetransfer.com/ adresine gidiyoruz. Solda açılan sözleşmeyi kabul ediyorum dedikten sonra göndereceğimiz kişinin mail adresini yazıyoruz ardından kendi adresimizi yazıyoruz. Dilerseniz herhangi bir mesajda yazabilirsiniz. Ardından aşağıdaki gibi yatay üç nokta ikonuna klikleyip açılan pencereden BAĞLANTI diyoruz. Devamında mesaj üstündeki boşluğa klikleyip göndereceğimiz videoyu seçip AKTAR diyoruz. Tamamen yüklendiğinde video gönderdiğimiz kişi mail adresine gelen linki kliklediğinde video bilgisayarına inecektir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı