Bilgi

Wifi Nedir?


İngilizcesi Wireless Fidelity ,Türkçesi ise Kablosuz Bağlantı Alanı olan Wi-Fi bilgisayar, cep telefonları, playstation konsolları gibi cihazları kablosuz olarak uzaktan internete bağlanmasını sağlayan teknolojidir.

Bilgisayarlar ve diğer taşınabilir cihazlar yakınlarındaki internete erişim cihazlarıyla yerel alan ağına bağlanabilmesini sağlar. Wi-Fi’nin erişim alanları bir evin odasından tutun da birkaç millik alanlanlara kadar ulaşabilmektedir.

Faydaları yönünden bakıcak olursak internete erişmek için kablo derdiyle uğraşmak zorunda kalmamış oluyoruz. Örneğin bir apartmanda internete ortak girmek isteyen insanlar için büyük bir kolaylıktır bu. Ayrıca kullanımsal olarak çok pratiktir.

Olumsuzluk olarak Wi-Fi cihazları diğer cihazlarla çakışıp internete erişimde kısa sürelide olsa sorunlara sebep olabiliyor. Evde radyo sinyalleri ile çalışan bluetooth, mikrodalga fırın ve telsiz cihazlar internet erişiminin hızını düşürüp tamamen engelleyebilir. Diğer bir olumsuzluk olaraktanda Wi-Fi lerin şifreleri kolaylıkla kırılabilmektedir.Kısacası Wi-Fi günlük yaşantımızda evde,ofiste,yolda,otobüste,arabada internete erişim konusunda bize çok büyük kolaylık sağlayan bir teknolojidir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı