Windows 11

Windows 11 Desteklemeyen Bilgisayarlar İçin TPM, RAM, CPU, SecureBoot Regedit Ayarı


Windows 11’i yüklemek için bilgisayarınızın karşılaması gereken bazı katı donanım gereksinimleri var, bunlara TPM 2.0 desteği de dahil. Bu, sadece eski bilgisayarların değil, sanal makinelerin de Windows 10’dan yükseltmeyi reddedeceği ve “bu PC şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor” mesajı vereceği anlamına geliyor.

Neyse ki, Windows 11’in TPM, RAM ve diğer gereksinimlerini atlatmanın birkaç basit yolu var. Windows 11 ISO ile temiz bir kurulum yapıyorsanız, kurulum işleminin ortasında kayıt defterini düzenleyebilir ve gereksinim kontrollerini atlamasını söyleyebilirsiniz. Aşağıdaki ilk bölümde size kayıt defterini nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Kayıt defterini kurulum sırasında değiştirmek istemiyorsanız, Windows 11’in TPM gereksinimini, 8GB RAM ve desteklenen CPU ihtiyacını atlayacak bir Windows 11 USB kurulum diski oluşturabilirsiniz. Rufus adlı ücretsiz bir araç ve en az 16GB’lık bir flash sürücü kullanarak, Windows 10’dan 11’e yerinde bir yükseltme veya bu minimumları atlayarak bir Windows 11 temiz kurulumu yapabilirsiniz. Aşağıdaki ikinci bölümde size Rufus’u kullanarak gereksinimsiz bir Windows 11 kurulum diski nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Windows 10 veya Windows 11’in daha eski bir yapısını gereksinimleri karşılamayan bir PC’ye (belki de bir VM) yüklediyseniz, Windows Update ile yeni bir yapıya güncellemeye çalıştığınızda ve “gereksinimleri karşılamıyor” hata mesajını aldığınızda bunun için bir çözüm yolu var. Aşağıdaki Enable komutunu kullandığınızda Windows 11’in TPM, RAM, CPU, SecureBoot gereksinimini atlatmanızı sağlayacaktır.

Alttaki Regedit Ayarı ile Windows 11 Desteklemeyen Bilgisayarlar İçin TPM, RAM, CPU, SecureBoot seçeneklerini bypass edersiniz.

Alttaki Regedit Ayarı ile yukarıda yapmış olduğunuz Regedit değişikliğini eski haline getirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı