Bilgi

Word Kelime/Sözcük Sayısı Bulma


Bugün sizlere oldukça kullanışlı ve işinize yarayabilecek bir bilgi vermek istiyorum. Özellikle Microsoft Word Office Belgesi ile yazı yazarken belgemizin kaç sayfadan oluştuğunu, sözcük sayısını, boşluklu veya boşluksuz karakter sayısını, paragraf sayısını veya satır sayısını öğrenmek isteyebiliriz.

Bütün bu saydıklarımı tek seferde herhangi bir işlem yapmadan bir tıklamayla öğrenebilirsiniz. İşlemimiz oldukça basit. Word belgenizin sol alt kısmında Sözcük yazan yer yoksa alttaki fotoğrafta ok ile gösterdiğim yerde sağ klik yapın ve açılan pencerede Sözcük Sayısı yazan yeri seçin. Bunu yaptığınızda  Word belgenizin sol alt kısmında Sözcük yazan bir yer çıkacak.

word kelime sayısı bulma-01

Bu sözcuk yazan yeri kliklediğinizde Word belgenizin kaç sayfadan oluştuğunu, sözcük sayısını, boşluklu veya boşluksuz karakter sayısını, paragraf sayısını veya satır sayısını  gösteren bir panel açılacaktır. Dilerseniz herhang bir metni seçip Sözcük yazan yeri klikleyebilirsiniz. Böylece seçtiiğiniz metne ait bilgiler gelecektir.

word kelime sayısı bulma-02

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı