Bilgi

Word Sayfa Numaralandırma Hatası Çözümü


Bu yazıyı kaç kişi okuyacak bilmiyorum ama özellikle sayfa numaralandırma işlemi yapanlar için büyük kolaylık sağlayacağı kesin. Özellikle Yüksek Lisans veya Doktora Tezi hazırlayanlar ile özel biçimli sayfa numaralandırma işlemi yapanlar için büyük kolaylık sağlayacak.

Sayfa numaralandırma işlemi olabildiğince basit bir konu aslında. Az buçuk konu ile bilgisi olanlar rahatlıkla yapabiliyor. Ancak Word ile Kesmeler/Sonraki sayfa menüsünden yapacağınız her işlem arka plana kayıt edildiğinden hatalı yapacağınız sayfa numaralandırma işleminde sonra sayfa numaraları birbirine giriyor haliyle bir türlü işlem yapılamıyor. İstediğiniz kadar işlemi doğru yapın yinede sayfa numaralandırma işlemi işi karmakarışık bir duruma geliyor.

Hatayı bir çok kişi farklı yerde alıyor. Ancak aşağıdaki videoda da ki gibi yapmaya çalışıp way efendim olmadı diyenler için bir çeşit RESET işlemini anlatacağım.

Bu işlem ile sayfa numaralandırma işlemine baştan başlayabilirsiniz.

Şimdi size işlemi kısaca anlatayım.

Bir çok kez denemenize rağmen sayfa numara verme işlemi problemli ise anlatacağım yöntemi yapın ve tekrar en baştan sayfaya numara vermeye çalışın.

sayfa-numaralandirma-hatasi

Word sayfanızdan Görünüm >>> Taslak kısmına gelin ve Taslak kısmını seçin. Açılan pencereden Bölüm Sonu/Sonraki sayfa gibi çift çizgili olan tüm kısımları silin. Silme işlemini öncelikle çift noktalı çizgili olan kısmın üzerine gelip klikleyin ardından Shift tuşuna basılı tutarak yön tuşlarından sağ ilerleme tuşuna bir kez basın ardından seçili hale geldiğinde fare ile üzerine gelip sağ klikleyin ve KES deyin. Bu işlemi tüm Bölüm Sonu/Sonraki sayfa gibi çift çizgili olan hepsi için yapın.

İşlemimi tamamdır. Artık sayfa numara verme işlemine başlayabiliriz.

Not: Tekrar Görünüm >>> Sayfa Düzeni seçeneğini seçmeyi unutmayın.

 

3 Yorum

3 Yorum

 1. murat

  22 Aralık 2018 at 01:08

  1 saatte uğtaştım arkadaşın tezi için 2 dk almayacak bir şey ama hatayı akıl edemedim neden olmuyor diye düşünürken gözüme sizin bilgiler takıldı helal üstad.

  • kardelen

   21 Kasım 2019 at 20:42

   Çok teşekkür ederim. Ben de saatlerdir uğraşıyordum, sayenizde hallettim.

 2. YL TEZ

  12 Ocak 2020 at 13:06

  Allah razı olsun. Baya bir dua aldın. Kabul olduysa işi gücü bırakabilirsin 🙂 Saatlerdir çözemiyordum meğer kesmeleri silmem gerekiyormuş. Çok teşekkürler

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top